Amazon’da Satış Yapmak

31.10.2022
998
Amazon’da Satış Yapmak

Amazon’da Satış Yapmak

Halihazırda kurulmuş bir e-ticaret işiniz varsa, yeni bir ürün için harika bir fikriniz varsa veya sadece satış tutkunuz varsa, Amazon ile bir sonraki adımı nasıl atacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir satış planı seçin

Bireysel planla, bir öğeyi her sattığınızda 0,99 ABD doları ödersiniz. Profesyonel planın maliyeti, kaç tane ürün satarsanız satarsanız aylık 39,99$’dır. Her iki plan için de Amazon, her satışta toplam işlemin bir yüzdesi olan ve ürün kategorisine göre değişen bir yönlendirme ücreti alır. Satış ücretlerinin bir özeti için fiyatlandırma sayfamızı ziyaret edin.

Satış stratejinizi düşünün

Bayiler var olan popüler ürünleri bulur ve bunları Amazon’un mağazalarında sunar.

Marka sahipleri, alışveriş yapanlara benzersiz bir seçim sunmak için kendi ürünlerini veya özel bir etiket altında satacakları malları üretir.

Birçok satıcı ikisini de yapıyor. Hedefleriniz için hangi yöntemin işe yaradığını seçebilirsiniz. Amazon’da kendi markanızı satmayı planlıyorsanız, size yardımcı olacak birçok kaynağımız ve aracımız var.

bir Amazon satıcı hesabı oluşturun          

Satışa başlamak için müşteri hesabınızı kullanabilir veya iş e-postanızla yeni bir Amazon satıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Bu ülkelerin sakinleri uygundur.

Kaydolmadan önce, aşağıdakilerle hazır olduğunuzdan emin olun:

İş e-posta adresi veya Amazon müşteri hesabı

Uluslararası ücretli kredi kartı

Devlet Kimliği (kimlik doğrulaması, satıcıları ve müşterileri korur)

Vergi bilgisi

Telefon numarası

Amazon’un size satışlarınızdan elde ettiğiniz geliri gönderebileceği bir banka hesabı

 

Ürünlerinizi ekleme

Amazon’da ne satabilirsiniz? Ürüne, kategoriye ve markaya bağlıdır.

 

Bazı kategoriler tüm satıcılara açıktır, bazıları Profesyonel satıcı hesabı gerektirir, bazıları satış için onay gerektirir ve bazıları üçüncü taraf satıcılar tarafından satılamayan ürünleri içerir.

Ürün listeleme ayrıntıları

Amazon’da bir ürün satmaya başlamak için Seller Central’da (veya API aracılığıyla) bir ürün listeleme oluşturacaksınız. Bir ürün listesi şunları içerir:

Sattığınız ürünü tam olarak belirtmek için GTIN, UPC, ISBN veya EAN gibi bir ürün tanımlayıcısı. Doğrudan GS1’den bir UPC kodu alabilir veya muafiyet talep edebilirsiniz.

Kendi envanterinizi takip etmek için oluşturduğunuz bir ürün kimliği olan bir SKU

Fiyat, ürün durumu, mevcut miktar ve nakliye seçenekleri dahil olmak üzere teklif ayrıntıları

Ad, marka, kategori, açıklama ve resimler gibi ürün ayrıntıları

Alıcıların ürününüzü bulmasına yardımcı olacak anahtar kelimeler ve arama terimleri

Başka bir satıcı aynı ürünü zaten sunuyorsa, mevcut bir listelemeyle eşleşirsiniz (bu, ürün tanımlayıcı gibi bazı ayrıntıların zaten mevcut olacağı anlamına gelir). Bir ürün sunan ilk satıcıysanız, yeni bir liste oluşturacaksınız.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.