Amazonda Satış Arttırma Teknikleri

08.03.2022
977
Amazonda Satış Arttırma Teknikleri

Amazonda Satış Arttırma Teknikleri 

Amazonda Satış Arttırma Teknikleri Şimdiye kadar neredeyse tüm e-ticaret girişimcileri, Amazon’un dünyanın en iyi çevrimiçi perakende platformu olarak tartışılmaz konumunun farkındadır. Bunu kanıtlayan istatistikler bulmak zor değil. Bizim için önemli olan tek bir şey var: dünyadaki çevrimiçi alışveriş yapanların yarısından fazlası alışveriş yolculuğuna Amazon’da başlıyor.

Evet, bunu doğru okudunuz Amazonda Satış Arttırma Teknikleri Amazon, tüketicilerin belirli bir ürünü bulmak için kullandığı platform olarak Google’ı bile geride bıraktı. Bu bize bir takım şeyler anlatıyor. En önemlisi, insanların Amazon’da istediklerini bulacaklarını bildiklerini söylüyor. Onu en iyi fiyata bulacaklarını biliyorlar ve mükemmel müşteri hizmeti alacaklarını biliyorlar.

Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Tüm satış hunilerinin en üst noktası trafik oluşturmayı içerir ve Amazon’da satış yapmak da farklı değildir. Ürün listelemenizi Amazon’un arama motorunda sıralamak, platformlarında başarıya ulaşmanın bel kemiğidir. Arama çubuğu, belirli ürünleri arayan tüketicilere ulaşmanın en popüler yoludur.

Harika Ürün Listeleme İçeriği Yazın

Anahtar kelime araştırmasının sona ermesiyle, bu bilgileri girişinizin sıralamasına ve ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürmesine yardımcı olacak içeriği optimize etmek için kullanmanın zamanı geldi. 

Burada kritik olan bu iki hedef arasında bir denge bulmaktır. Her bir anahtar kelimeyi listeleme içeriğinize sıkıştırmaya çok fazla odaklanın ve ziyaretçiler bunu okumayı zor bulabilir. Okunabilirliğe ve satışa çok fazla odaklanırsanız, SEO çabalarınızı tehlikeye atabilirsiniz.

Çok Çeşitli Yüksek Kaliteli Görüntüler Kullanın

Amazon’un resim galerisinde ürününüzü sergilerken “harekete geçmemek” çok önemlidir . Üretici tarafından sağlanan standart görselleri kullanmaktan kaçının.

Mümkünse kendi fotoğraflarınızı çekin. Kullanılan ürünü gösterin. Ambalajı çekici ve çekici bir şekilde gösterin. Satış noktalarını müşteriye iletmek için bu alanı bile kullanabilirsiniz. Görüntüleri seçerken yaratıcı olun.

Otomatik Yeniden Fiyatlandırma Aracı Kullanın

Ürünlerinizin fiyatlarını akıllıca ayarlamak, satışları artırmak için üç nedenden dolayı gereklidir:

  • İlk olarak, ürününüz kendi nişindeki en uygun fiyatlı ürünler arasındaysa, bir satışı tamamlama olasılığınız daha yüksektir. Bu akla uygundur; müşteriler her zaman bulabilecekleri en iyi anlaşmayı ararlar.
  • İkinci olarak, rekabetçi fiyatlara sahip olmak, “ satın alma kutusunu ” kazanmanın ana faktörlerinden biridir . Bu küçük UI öğesi, Amazon’un tercih ettiği satıcılara tahsis ettiği en etkili dönüştürme mekanizmalarından biridir.
  • Son olarak, otomatik bir yeniden fiyatlandırıcı fiyatları gerçek zamanlı olarak ayarlar , hatta piyasa bunun mümkün olduğunu gösterdiğinde fiyatınızı artırır. Bunu yapmak, aşırı rekabetçi bir ortamda kar marjlarınızı maksimize etmek için çok önemlidir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.