Amazon’da İnceleme Denetleyicisi: Satıcıların Neden Buna İhtiyacı Var?

07.06.2022
870
Amazon’da İnceleme Denetleyicisi: Satıcıların Neden Buna İhtiyacı Var?

Amazon’da İnceleme Denetleyicisi: Satıcıların Neden Buna İhtiyacı Var?

Amazon’da İnceleme Denetleyicisi: Satıcıların Neden Buna İhtiyacı Var? Amazon’da harika sonuçlar almaya başladığınızda, ürünlerinizin geri bildirim aldığını fark edeceksiniz. Platformda olumlu bir puan, kaçınılmaz olarak öğelerinizin daha iyi satılmasına yol açacaktır. Ek olarak, genel yıldız puanınız, platformdaki arama sonuçlarında nerede göründüğünüz üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Son olarak, Amazon geri bildirimi, sattığınız ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmenize bile yardımcı olabilir.

Bu sayfada, size bir Amazon inceleme analizörü kullanmanın harikalarını öğreteceğiz ve inceleme puanınızı takip etmenin faydaları konusunda size biraz ipucu vereceğiz.

AMZ Derecelendirme Sistemi Satıcılar için Neden Gereklidir?

Müşteri kararları son birkaç yılda hızla değişiyor. Ürün incelemeleri, fiyatları karşılaştırma ve sosyal medya güncellemeleri günlük hayatımızda yaygınlaştı. Alışveriş yapanların sevgi dolu ürün referansları, satıcıların çevrimiçi geri bildirim stratejilerini artırmalarının ana nedeni haline geldi. 

İnsanlar ürünleri satın almaya başlamadan önce, diğer insanların onlar hakkında ne düşündüğünü görmek isterler. Sonuçta, incelemeler olumlu olma eğilimindeyse, insanların ürünleri satın alma olasılığı daha yüksektir.

Amazon’un sıralama algoritmasını oluşturmaya yardımcı olan birçok kavram olsa da, incelemelerin önemli bir bileşen olma eğiliminde olduğunu biliyoruz. Bir ürün çok sayıda olumlu yoruma sahipse , olumsuz referansları olan ürünlerden daha üst sıralarda yer alması muhtemeldir.

Ayrıca, piyasadaki bazı ünlü eleştirmenler en değerli, etkili ve tarafsız görüşlere sahiptir. Amazon, inceleme güvenilirliğini artırmak için bunları seçer. Kapsamlı geri bildirimleri ve analizleri, satışlarınızı ve popülerliğinizi büyük ölçüde değiştirebilir.

Gördüğünüz gibi, referanslar satışlarınız ve marka itibarınız için hayati önem taşıyor. Bu nedenle, bir Amazon satıcı hesabınız varsa, her şeyin zirvesinde olmalısınız.

Amazon satıcılarının incelemeleri kontrol etmesi gerekiyor mu?

Şart değil. Birçok kişi, Amazon’daki inceleme sıralamasını kontrol etmeden platformda bir e-ticaret işletmesi yürütüyor. Ancak bu kişiler aldıkları sonuçlardan asla zevk almayacaklardır. Bu nedenle, ister bir Amazon inceleme doğrulayıcı aracılığıyla ister manuel olarak yapın, Amazon incelemelerinizi kontrol etmek çok önemlidir.

Daha önce de söylediğimiz gibi, Amazon’daki başarınızın çoğu incelemelerinize göre belirlenecek. Mümkün olduğunca parlak olduklarından emin olmanız gerekir. Çok sayıda olumsuz yorum görürseniz bu, işletmenizde değiştirilmesi gereken bir sorun olduğunu gösterebilir. Bunun ne olduğunu denemek ve çözmek iyi bir müşteri hizmetidir.

Özellikle olumsuz olanlar olmak üzere, yorumları yanıtlama alanına da girin! Hikayenin kendi tarafını göstermene izin ver. Ardından, bu olumsuz eleştiriyi olumlu bir incelemeye yönlendirebilirsiniz (asla insanlardan doğrudan sizin için bir değişiklik yapmalarını istemeyin!) veya en azından gelecekte birilerini sizden satın almaya teşvik edebilirsiniz.

AMZ İnceleme Denetleyicileri Nasıl Çalışır?

Üçüncü taraf inceleme kontrol yazılımı, sahte incelemeleri tespit etmek için belirli bir algoritma kullanır. Genellikle kalitesiz bir referans gösteren çeşitli faktörlerin bir kombinasyonunu analiz eder. Bu tür faktörler şunları içerir:

  • İncelemenizin tonu: Çoğu sahte inceleme çok genel bir şekilde oluşturulur ve öğeyi tanımlarken “paraya değer” gibi çeşitli klişe kelimeler içerir. Gerçek bir kişi kendi deneyimiyle ilgili benzersiz ve ilginç bir şey eklerken, sahte geri bildirim muhtemelen öğe açıklamasında zaten mevcut olan ayrıntılardan çok uzaklaşmaz.
  • Aynı öğeyle ilgili benzer referanslar: Birçok sahte inceleme bir şablondan yararlanır. Bu nedenle, bir inceleme denetleyicisi algoritması, çoğu olumlu incelemede benzer bir dil tespit ettiğinde, işaretlenir.
  • İnceleyenin geçmişi: Bir AMZ hesabı her hafta her zaman farklı ürünleri inceliyorsa ve yalnızca 1 veya 5 yıldızlı derecelendirmeler veriyorsa, bu genellikle bir kişinin sahte incelemeler oluşturmak için işe alındığının bir işaretidir.
  • Geri bildirimin zaman damgası: Sahte referanslar satın alan satıcılar genellikle bunları toplu olarak satın alır. Bir veya iki günlük bir süre içinde yazılmış düzinelerce 5 yıldızlı referansı yakalamak endişeye neden olabilir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.