Amazon’da En Çok Satan Ürünler Nelerdir?

01.07.2022
888
Amazon’da En Çok Satan Ürünler Nelerdir?

Amazon’da En Çok Satan Ürünler Nelerdir?

Amazon’da En Çok Satan Ürünler Nelerdir? Peki, Amazon’da en çok satan ürünler hangileri ? Her şeyden önce, Amazon’da en çok satan ürünlerden bahsettiğimizde, bu ürünleri %100 satmanız gerektiği anlamına gelmez. Nihai kararınız, örneğin pazardaki rekabet, talep, özel iş durumunuz ve daha pek çok hususa dayalı olmalıdır.

Ayrıca, hiçbir strateji her seferinde Amazon’daki en sıcak ürünleri seçmeyi garanti edemez . Bu yüzden farklı seçenekler denemelisiniz. Ayrıca, yeni ürünler ekleyip eklememeye karar verirken, her şeyi kurduğunuzda malların hala talep edildiğinden emin olmak için bu pazarı iyice araştırmalısınız. 

Çabalarınızın karşılığını almanız gerektiğini unutmayın.

Peki, 2022’de en çok satan ürünler neler? Kişisel bakım ürünleri, bulmacalar, oyuncaklar, oyunlar, evcil hayvan malzemeleri ve fitness ekipmanları listede lider gibi görünüyor. Aynı zamanda, COVID-19 pandemisinin geleceğimizi biraz zorlaştırdığını da göz önünde bulundurmalısınız. Alışveriş yapanların hediye kartları veya kişisel eşyalar satın almak için çok fazla paraları yok. Öte yandan karantinalar ve sosyal mesafeler sırasında birçok kişi eğlence ve kişisel bakım ihtiyaçları için Amazon dahil online alışverişe yöneliyor. Bu yüzden kitap satmak istiyorsanız, bunun için gidin.

2022’de En Çok Satan Amazon Ürünleri: Amazon’un En Çok Satanlar Sayfası

İlk olarak, Amazon platformunun derlediği mevcut en çok satanlar listesiyle Amazon’da en çok satan ürünleri belirleyin. Satıcılar, İngiltere, ABD, Kanada, Almanya veya İspanya dahil olmak üzere uluslararası pazarlar için bile bu tür listeleri bulabilir.

Tüm web sitesinde en çok satan ürünleri gösterirler. Ayrıca kitaplardan oyuncaklara ve video oyunlarına kadar belirli bir kategorideki en popüler ürünleri sergiliyorlar.

Yine de platformun en çok satanlar listelerini kullanırken aşağıdakileri göz önünde bulundurun: 

  • Kategorinin en çok satan sayfalarının içerdiği ürünler oldukça rekabetçidir: aslında tüm satıcılar bu verilere erişebilir.
  • Belirli ürünlerin satışları düşüş eğiliminde olabilir, bu da mallar yüksek talep görmeyi bıraktığında atlayabileceğiniz anlamına gelir.
  • Bazı en çok satan ürünler kârlı olmayabilir veya büyük satış marjlarına sahip olabilir.

Neyin iyi sattığına ve trend olduğuna dikkat etmenizi öneririz. İşinizin benzeri görülmemiş bir hızla büyüyebilmesi için mal portföyünüzü uyarlamak için size bazı fikirler verecektir.

İyi potansiyele sahip ürünleri belirlediğiniz anda, bu en sıcak ürünleri sağlayabilecek olası tedarikçileri takip edin veya rekabet avantajı elde etmek için ek seçenekler geliştirin.

Amazon’da En Çok Satan Ürünler: Ürün Araştırması 

En havalı Amazon ürünlerini seçmek, Amazon tarafından toplanan listeye bakmaktan daha karmaşıktır. İlk fikirleri almak için sadece ilk adım ve bir yöntemdir. Ne yazık ki, orada gerekli tüm bilgileri öğrenmek mümkün olmaktan uzak.

Amazon satıcıları daha bilimsel bir yaklaşımla çalışmalıdır. Mallara yatırım yapmaya karar vermeden önce her bir ürünün arkasındaki istatistikleri kontrol etmeleri gerekiyor:

  • Aylık ortalama satışlar ne kadar? Müşteri ne sıklıkla satın alıyor? 
  • Başka kaç satıcı bunu sağlıyor?
  • Malların ortalama fiyatı, satış geçmişi ve ortalama incelemeler nedir?
  • Satıcılar ne tür satış marjları bekleyebilir?
  • Sonuç olarak, ürünler aşağı mı yukarı mı trend oluyor?

Amazon’da En Çok Satan Ürünler Nasıl Bulunur? 

Amazon platformunda satmak istediğiniz ürünleri seçmek üzereyseniz:

#1. Her kategori için en çok satan ürünleri inceleyin ve trend olan ürünleri arayın.

#2. Yüksek talep (veya en azından biraz talep) olan ürünleri tercih edin: Bir ürünün her gün çok büyük miktarlarda satması gerekmez. Ancak bu kategoride sunacağınız herhangi bir ürün günde en az 10-15 satış yapmalıdır.

#3. Tüm yıl boyunca tutarlı satışlar sağlamak için çok moda veya mevsimlik olmaktan uzak durun. Sabit talepli mallarla çalışmak, sürdürülebilir büyümeyi sağlayacaktır.

#4. Çok doymuş pazarları seçmeyin; uluslararası olanları düşünün.

#5. Tutarlı müşteri talebi olan bir niş veya kategori bulun: alışveriş yapanlar genellikle sebepsiz yere Amazon’da arama yapmazlar. Özel bir şey ararlar. Örneğin, ‘yemek kitapları’, ‘anında tencere pişirmek için yemek kitapları’ ile karşılaştırıldığında çok geniştir. 

#6. Rekabeti düşük malları düşünün. Belirli bir ürün için yüksek talep olabilir. Ancak, pek çok Amazon satıcısı bunu sağlamaz. Neden bu ürünlerin mükemmel bir versiyonunu sunmuyorsunuz?

#7. Satmak istediğiniz ürünlerle ilgili mevcut incelemeleri kullanın. Örneğin, Amazon yorumcularının referanslarının sayısı, ürünlerin ne sıklıkta satın alındığını veya ürün listelemelerinin ne kadar süredir yayında olduğunu gösterebilir. Aynı şekilde, 4-5 yıldız aralığındaki az sayıda müşteri referansı, en yüksek puanlı ürünlerin en iyi şeyler olarak ortaya çıktığı anlamına gelebilir: büyük potansiyele ve az rekabete sahiptirler.

#8. Üretimi veya kaynağı ucuz olan ürünleri tercih edin.

#9. Yatırım yapmadan önce Amazon ürününün kalitesini test edin. Tedarikçilerinizden bazı numuneler göndermelerini isteyin. Amazon FBA sistemini kullanırken önemlidir.

#10. Sevkiyatı kolay malları seçin: kırılgan, kırılabilir, hasara açık ve bozulabilir ürünlere dikkat edin.

#11. Kararınızı daraltmak için hislere ve nakliye ücretlerine göz atın. Örneğin, iki kiloluk bir ürünün teslimatı kolay olacak ve bu da nakliye ücretlerinizi azaltabilir.

#12. Markanızı geliştirmeyi düşünün. Özel markalı ürünler genellikle büyük isimlerden daha ucuzdur, bu nedenle Amazon satıcıları onlardan daha fazla kar elde edebilir. Ayrıca, malları nasıl tanıtacaklarını ve sunduklarını da kontrol edebilirler. Ancak, logonuzu ve ambalajınızı oluşturmanız ve yeni bir müşteri tabanı oluşturmanız gerekeceğini unutmayın. 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.