Amazon Yeniden Fiyatlandırma Yazılımı: Nasıl Rekabetçi Kalınır?

24.05.2022
1.336
<strong>Amazon Yeniden Fiyatlandırma Yazılımı: Nasıl Rekabetçi Kalınır?</strong>

Amazon Yeniden Fiyatlandırma Yazılımı: Nasıl Rekabetçi Kalınır?

Amazon Yeniden Fiyatlandırma Yazılımı: Nasıl Rekabetçi Kalınır? Amazon’da rekabet hiç bu kadar yoğun olmamıştı. Rakiplerinizin önünde olmak, satışları korumak ve Satın Alma Kutusu yerleştirme, çoğu üçüncü taraf satıcının karşılaştığı en büyük zorluklardır. İşte bu noktada yeniden fiyatlandırma araçları yardımcı olabilir…

Amazon Yeniden Fiyatlandırma Yazılımı Nedir?

Yeniden fiyatlandırma araçları, Amazon satıcılarının ürün fiyatlarını rakipleriyle otomatik olarak karşılaştırmasına ve buna göre ayarlamasına olanak tanır. Amazon’un kamuya açıkladığı bilgiler ve pazardaki geçmiş satış verileri, fiyatın önemli olduğunu gösterir (ayrıca satıcı geri bildirim puanınız dahil diğer satıcı ölçümleri).

Fiyatın satışlarınız, ürün görünürlüğünüz ve Satın Alma Kutusu şansınız üzerinde büyük bir etkisi olabilir (daha fazlası için). Bu nedenle, satıcıların ürünlerinin rekabetçi bir şekilde fiyatlandırıldığından sürekli olarak emin olmaları gerekir .

Düzenli olarak yeniden fiyatlandırılacak yüzlerce veya binlerce ürününüz olduğunda, bunu manuel olarak yapmak gerçekçi olmaz – pek çok satıcı Amazon’da yeniden fiyatlandırma yazılımına yönelir.

Satıcıların, ürünleri için minimum ve maksimum satış fiyatları belirlemeleri gerekir, böylece bir ürünü istedikleri marjda satabilmelerini ve asla aralığın dışına çıkmadıklarından emin olabilirler. Belirlenen bu parametreler içerisinde yazılım fiyatları otomatik olarak yönetir ve sürekli olarak ayarlar.

Satın Alma Kutusu nedir?

Amazon’da birden fazla satıcı, Amazon’un kendisi de dahil olmak üzere aynı ürünü satmaya çalışıyor (çoğu durumda).

Satın Alma Kutusu , alışveriş yapanların bu satıcıyı seçmesini çok kolaylaştıran bir “Sepete Ekle” düğmesini içeren ürün detay sayfasındaki kutudur.

Buy Box’a hak kazanmak için ek bir ücret yoktur, ancak satıcıların bu durumu korumak için belirli performans düzeylerini korumaları gerekir. Şu anda Satın Alma Kutusu için uygun değilseniz, Kusurlu Sipariş Oranı ve genel satıcı geri bildirim puanları gibi satıcı performans metriklerinizi iyileştirmeye çalışabilirsiniz.

Satın Alma Kutusu için uygun olduğunuzda, Satın Alma Kutusu içindeki yerleşiminiz büyük ölçüde fiyata göre yönetilebilir – bu nedenle Amazon’daki herhangi bir ciddi satıcının, sağlıklı satışları sürekli olarak sürdürmek için Amazon yeniden fiyatlandırma stratejilerini uygulamaya koyması gerekir.

2016’nın üçüncü çeyreğinde Amazon.com, bunun yaklaşık %82’si Satın Alma Kutusundan olmak üzere 32,71 milyar dolar gelir kaydetti . Bu tür sayılarla, her satıcının neden Satın Alma Kutusunun bir parçası için yaygara kopardığını anlamak kolaydır.

Amazon, Satın Alma Kutusu’ndan pay kazanmak için kesin algoritmasını açıklamaz, ancak fiyat ve geri bildirim , yaygın olarak en önemli faktörlerden ikisi olarak kabul edilir .

Olağanüstü bir müşteri deneyimi sunmak, Buy Box uygunluğunu elde etmenin ve satış payınızı kazanmanın en iyi yoludur.

Rekabetçi Fiyat!

Yukarıda da değinildiği gibi fiyat, şüphesiz en önemli Buy Box kriterlerinden biridir. Çevrimiçi alışveriş yapanlar, Amazon’da düşük fiyatlar bulacaklarına güveniyorlar, bu nedenle rekabetçi kalmak için mevcut Satın Alma Kutusu kazananı da dahil olmak üzere rekabetinizi takip ettiğinizden emin olun.

Tüm satıcılar eşit olduğunda, Amazon ürünleri Fiyat + Kargo sırasına göre listeler ve diğer ölçümlerinizden biri standardın altında olmadığı sürece Satın Alma Kutusuna taşınır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.