Amazon Ürün Tedariği 2021: FBA İçin En İyi Amazon Tedarikçilerini Seçme

09.05.2022
1.040
Amazon Ürün Tedariği 2021: FBA İçin En İyi Amazon Tedarikçilerini Seçme

Amazon Ürün Tedariği 2021: FBA İçin En İyi Amazon Tedarikçilerini Seçme, E-Ticaret mağazanızı veya Amazon FBA işinizi kurmanın ilk aşamalarında, ürün tedariği ve hangi Amazon tedarikçilerinin kullanılacağına karar vermek çok önemlidir. İyi Amazon tedariki güvenilirdir, yüksek kaliteli ürünleri garanti eder, hızlı gönderilir, iadeleri iyi yönetir ve diğer satıcılar tarafından tavsiye edilir. Ve kötü tedarikçiler – yani, işinizi bozabilirler.Doğru tedarikçiyi bulmak, kârlılığınızı korumak ve markanızın sürdürülebilir bir şekilde büyümesini sağlamak için çok önemlidir. Amazon tedarikçilerini incelerken birçok faktörü hesaba katmalısınız.  Hangi tedarikçi türünün markanıza en uygun olduğunu düşünmeniz, güvenilir üreticileri karanlık olanlardan ayırmanız ve hangi ortaklıkların Amazon satıcı ücretlerinizi azalttığını belirlemeniz gerekir . Bu yazıda, işletmeniz için doğru Amazon tedarikçisini nasıl bulacağınızı keşfedeceğiz.

 Amazon Tedarikçilerinin Türlerini Anlama

Amazon FBA kaynak kullanımınız için seçebileceğiniz dört ana tedarikçi türü vardır ve her biri kendi artılarını ve eksilerini sunar. Her bir türü dikkate almak ve mağazanızın ihtiyaçlarına en uygun tedarikçiyi belirlemek önemlidir.

1. Toptan Amazon Tedarikçileri

Toptan tedarikçiler, ürünleri distribütörlerden ve üreticilerden toplu olarak satın alır ve Amazon mağaza sahiplerine yeniden satar. Tahmin edebileceğiniz gibi, toptan satış tedarikçileri, üreticilere göre ürün başına daha fazla ücret almaktadır. Öyleyse neden onlardan satın almayı düşünün?

Toptancı tedarikçilerin daha düşük minimum sipariş hacmi gereksinimleri vardır, bu da daha düşük bir ön yatırım maliyetiniz olacağı anlamına gelir.

2. Dropship Amazon Tedarikçileri

Küresel stoksuz satış endüstrisinin değeri 2020’de 100 milyar doların üzerindeydi ve pazarın 2026’ya kadar yaklaşık 476 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Dropshipping geniş ve hızla büyüyen bir pazar ve stoksuz satış tedarikçilerini Amazon tedariki arayan birçok girişimci için popüler bir seçim haline getiriyor.

Stoksuz satış modelinde tedarikçiler depolama, envanter ve sipariş karşılama süreçlerini yönetir. e-Ticaret tüccarları, fiziksel bir envanter stoklamaktan daha az işletme gideri olduğundan, önceden bir yatırım yapmadan stoksuz satış mağazaları başlatabilir.

3. Amazon (FBA) kaynak kullanımı için tasfiye memurları

Tasfiye memurları daha resmi olarak varlık kurtarma uzmanları olarak bilinir. Bu Amazon tedarikçileri, aşırı stoklu ürünler, gümrükleme ürünleri, iadeler ve kapanışlar satın alarak ürünleri düşük oranlarda toplu olarak satın alır. Tasfiye memurları daha sonra ürünleri farklı büyüklükteki ürün paketlerinde satarlar.

4. Amazon (FBA) tedariki için üreticiler

Üreticiler, büyük toplu indirimler ve kalite güvencesi sundukları için büyük perakende şirketleri için tercih edilen Amazon tedarikçileridir. Ancak, üreticilerin genellikle yüksek minimum sipariş değerleri vardır ve bu da onları daha küçük işletmeler için daha az erişilebilir hale getirir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.