Amazon Ürün Resmi Gereksinimleri: En İyi Kılavuz

08.04.2022
1.054
Amazon Ürün Resmi Gereksinimleri: En İyi Kılavuz

Amazon Ürün Resmi Gereksinimleri: En İyi Kılavuz

Amazon Ürün Resmi Gereksinimleri: En İyi Kılavuz İyi Amazon ürün resimleriniz olmadıkça Amazon listelemenizin başarılı olma şansı yoktur . Tabii ki, bu blogu okuduktan sonra, listeleme görsellerinizin niş alanınızda en iyisi olduğundan emin olmak ve tüm Amazon ürün görseli gereksinimlerini karşılamak için araçlara sahip olacaksınız.

Birinci kareden başlayalım; sonuçta bu, Amazon ürün görselleri için nihai rehber olacak ! İster bir Amazon veterineri olun, ister Amazon’da satış yapmayı merak edin, bu blog tam size göre.

Öyleyse dalalım!

Amazon Ürün Fotoğrafçılığı Nedir?

Amazon ürün fotoğrafçılığı, potansiyel müşterilere ürününüzü neden satın almaları gerektiğini anlatacak şekilde fotoğraf çekme sanatıdır . Bu fotoğrafçılık türü, normal ürün fotoğraflarından farklıdır çünkü bu tür fotoğrafçılık, çekici bir çekiciliği korurken daha çok ürünün özelliklerine ve faydalarına odaklanır .

Amacınız potansiyel müşterilerinizi bilgilendirmek ve ikna etmek olmalıdır.

Amazon Ürün Görselleri Dönüşüm Oranlarını Nasıl Etkiler?

İnsanlar, düşük dikkat süreleri olan görsel yaratıklardır , bu nedenle doğal olarak, görsel uyaranlardan yazıdan çok etkilenirler. 

Daha iyi görsellere sahip listelemelerin daha fazla dönüşüm sağladığı kanıtlanmış bir gerçektir . 3M tarafından yapılan bir araştırmaya göre, insan beyni bir görüntüyü 13ms’de işleyebilir. Güya bir insan bir görüntüyü metinden 60.000 kat daha hızlı işleyebilir, bu yüzden iyi bir fotoğrafa sahip olmak çok önemlidir.

Her şeyi açıklayan çekici fotoğraflarınız varsa, potansiyel alıcılar başka bir listeye gitmeyecektir . Neden ihtiyaç duysunlar? Değer önerinizi ilettiyseniz, ürününüz iyi görünüyorsa ve resimleriniz tüm soruları yanıtlamışsa, buna gerek yoktur.

İyi görseller yalnızca dönüşümleri artırmaz; harika bir ana resminiz varsa  , tıklama oranınızı da artırırlar .

Amazon Ürün Görsellerini Nasıl Yaptırırım?

Listeleme resimlerini yaptırmak için iki seçeneğiniz var .

1. Bunu yapmak için profesyonel bir stüdyoya sahip olursunuz.

2. Kendin yap.

Benim tavsiyem, Amazon ürün resimlerinizle ilgilenmek için profesyonel bir stüdyo bulmanız olacaktır. Ürününüzün görsellerinin profesyonel olmasını ve ürününüzü mümkün olan en iyi şekilde sergilemeye hazır olmasını sağlarlar. Bunun da ötesinde , Amazon’un uymanız gereken birçok ürün görseli gereksinimi vardır ve belirli gereksinimleri gözden kaçırmak kolay olabilir. 

Ama daha önce de söylediğim gibi, sonuçta bu ULTIMATE rehber! Tabii ki, yine de fotoğrafların gerçekte nasıl çekileceğini ele alacağız. Seni daha önce korkutmak istemedim; kesinlikle kendi başınıza yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradaki anahtar, onu uygulayabilmeniz için yaptığınız şey hakkında bilgi sahibi olmaktır.

Amazon Ürün Görsellerinin Türleri:

Almanız gereken resimlerin türü ürününüze bağlıdır, ancak size temel bir resim planı hakkında bir özet vereceğim .

Her görüntü planında 3 tür görüntü olmalıdır: Ana Görüntü, İnfografik Görüntüler ve Yaşam Tarzı Görüntüleri .

Ana resim

Ana görsel, tüm listelemenizin tartışmasız en önemli parçasıdır (ürünün kendisi dışında). Bu, ürününüzün beyaz bir arka plana karşı ana çekimidir. Müşteri kutudan çıkarsa, ürününüzün nasıl görüneceğini tam olarak göstermelidir.

Infographic görüntü

İnfografik görseller veya basitçe infografikler, ürününüzün faydalarını gösteren ve metin içeren görsellerdir. Bunlar, en iyi özelliklerinizin tümünü vurgulayan ve ürününüzü neden en iyi hale getirdiklerini gösteren resimlerdir.

Yaşam tarzı resimleri

Yaşam tarzı resimleri, ürününüzü çalışırken sergilemek için tasarlanmıştır . Potansiyel alıcı ürünü önlerinde tutamayacağından, bu görseller ürünü kullanmanın nasıl olacağını hayal etmelerine yardımcı olur.

Elbette, sahip olduğunuz infografik veya yaşam tarzı görüntülerinin sayısını karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz, ancak tartışılmaz olan ana görüntüdür . Bu yüzden her zaman ana imajınızın kurallara uyduğundan emin olun.

Bazı ürünler daha fazla infografik görselden daha fazla faydalanacaktır. Belki de basınç valfi gibi karmaşık bir ürününüz var . Nişiniz muhtemelen birileri tarafından kullanıldığının bir görüntüsünü görmekle daha az, işlevselliği ve su sistemleriyle çalışıp çalışmayacağı hakkında daha fazla umursar.

Öte yandan, belki de ürününüz o kadar karmaşık değildir. Belki bu bir atlama ipi gibi basit bir şeydir ve onunla yaşayabileceğiniz tüm eğlenceyi sergilemek istersiniz.

Müşterinin tam olarak ne elde ettiğini bilmesini sağlamak için tüm bileşenleri gösteren bir resim ve veya bir boyutlandırma tablosu eklemenizi tavsiye ederim . Ürününüzün beklenenden daha büyük veya daha küçük olacağını düşünen biri hakkında birkaç e-postayı yanıtlamak yerine bu resmi koyarsanız, sizi birçok baş ağrısından kurtarır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.