Amazon Ürün Paketlemesinin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

30.05.2022
1.004
Amazon Ürün Paketlemesinin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Amazon Ürün Paketlemesinin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Amazon Ürün Paketlemesinin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Amazon paketleri satmak için birkaç farklı argüman ileri sürebilirsiniz, ancak ekstra çabaya değmesinin en basit nedenleri şunlardır: Paketleme, ortalama sipariş değerinizi önemli ölçüde artırabilir. Birinin alışveriş sepetinde bir yerine dört ürün varsa, daha fazla para harcayacaklar.

  • Paketleme, potansiyel olarak daha az rekabet anlamına gelen daha benzersiz ASIN’ler oluşturur. Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin aramada daha iyi dönüşüm sağlama eğilimine benzer şekilde , zaten oldukça fazla araştırma yapmış ve tam olarak ne aradığını bilen bir müşteri tarafından bir paket bulunacaktır.
  • Paketleme, marjınızın çoğunu kaybetmeden daha yavaş hareket eden envanteri tasfiye edebilir. Depolama alanınızın aşırı dolmasını önlemek için envanterinizdeki daha popüler öğeleri daha az popüler ancak tamamlayıcı ürünlerle eşleştirmenize yardımcı olabilir.
  • Son olarak, paketleme, nakliye maliyetlerini azaltabilir, çünkü genellikle büyük bir öğeyi göndermek birkaç küçük öğeyi göndermekten daha ucuzdur.

Paketlememek için kesinlikle nedenler var, ancak bu, paketlemenin artılarını ve eksilerini tartışan bir makale değil; Buna değdiğine karar verdiğiniz varsayımıyla buradayız. Öyleyse Amazon’da ürünleri paketlerken ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğine bakalım.

 

Amazon Paketlerinin Dozu

Amazon Paket Yönergelerini izleyin

İlk iş emri – ve bu sadece Amazon paketleri için değil, Amazon’da yaptığınız her şey için geçerlidir – şirket tarafından belirlenen kurallara uymaktır .

O kadar çok yönerge var ki, bunları kendiniz okumanız en iyisidir, ancak akılda tutulması gereken çok önemli birkaç tane var.

BMVD paketlemesine izin verilmiyor

Video Oyunları, Kitaplar, Müzik, Video veya DVD kategorilerindeki ürünlerin paketlenmesine izin verilmez, ancak bu kategorilerdeki ürünleri bir pakete ikincil/tamamlayıcı öğeler olarak dahil edebilirsiniz.

Paketleme, kurallardan bir muafiyet değildir

Paketlenmemiş ürünler için geçerli olan paket satmak için aynı yönergeleri izlemelisiniz. Başka bir deyişle, Amazon’un satıcıların uymasını beklediği genel kurallarda istisna yoktur, yalnızca daha fazla kural vardır!

ASIN Oluşturma Politikası

Amazon’un paketleme yönergeleri kapsamında, yeni bir ASIN oluşturma gerekliliği yer almaktadır. Açıktır ki, paketteki her ürünün kendine özgü ASIN’i vardır , ancak yeni bir ürün oluşturduğunuz için yeni bir tanımlayıcıya ihtiyacı vardır.

Kendinize Amazon ve Müşterilerinizin Fayda Sağlayıp Sağlayamayacağını Sorun

Amazon bu noktaya geldi çünkü müşterilerin tam olarak aradıklarını bulmalarını delicesine rahat ve kolay hale getirdi. Bir Amazon paketi oluşturduğunuzda kendinize karşı dürüst olun ve bunun müşterilerin delicesine yararlı bulacağı bir şey olup olmadığını sorun.

Alışveriş deneyimlerini kolaylaştırmak ve bazı durumlarda onlara biraz para kazandırmak için ürünleri eşleştiriyor musunuz? Yoksa size daha fazla para kazandıracağını düşündüğünüz için bir paket mi oluşturuyorsunuz?

Amazon Paketinizin İçeriği Hakkında Spesifik Olun

Tek bir ürün için en uygun ürün açıklaması yazmak , paketler için biraz farklıdır. Ürün açıklamanız, müşterinin bir kit veya pakete değil, bir pakete baktığını belirtmesi gereken başlıktan başlayarak, neyin orada olup neyin olmadığını açıkça belirtmelidir. Çok sayıda ürün satıyorsanız – üç veya dört gibi rastgele bir sayı seçin – başlıkta bir yere pakette bulunan parçaların miktarına ilişkin bir referans eklemek zarar vermez. İlk madde işareti, kelime paketini ve buna dahil olan her bir öğenin listesini içermelidir.

Bu aynı zamanda ürün fotoğraflarına da uzanır. Her şeyin fotoğrafını birlikte çekin ve ardından dahil edilen her bir öğenin ayrı fotoğraflarını ekleyin. Varsayılan fotoğrafın paketteki her bir ürünün resmini içermesi gerekir.

Dökme demir tencere şirketi Lodge’dan alınan bu örnek, bir demetin ders kitabı örneğidir. İlgili ürünlerinden üçünü bir üründe birleştirir. Ürün başlığı, paket kelimesini ve pakete dahil olan üç kızartma tavasının her birinin kısa açıklamalarını içerir. Madde işareti bölümünde her ürün yine en üstte listelenir ve ardından açıklamanın geri kalanı geleneksel ürün kopyasını takip eder.

Bir Yerine Getirme Planına Sahip Olun

Daha önce tedarik için hiç ürün hazırlamadıysanız , paketinizi satılık olarak listelemeden önce süreci düşünmek isteyeceksiniz. İster bir FBA hazırlık uzmanı kullanın, ister tüm ürün tedarikinizi SFP tarafından belirlenmiş bir ortağa yaptırın, bu ürünler kendi başlarına bir araya gelmeyeceklerinden işçilik maliyetleri büyük olasılıkla devreye girecektir!

Ayrıştırma Bir Seçenektir

Öte yandan, paketinizdeki tek bir öğenin o kadar popüler olduğunu ve onu tek başına satmanın daha karlı olacağını keşfederseniz, genellikle satış ortağınızın daha fazla envanteriniz olması için paketleri parçalamasını sağlayabilirsiniz. .

Paketleme, İade Maliyetini Arttırır

İadeler için, paketteki bir üründen bile memnun olmayan biri varsa, paketin tamamını geri kabul etmekle yükümlüsünüz. İlgili bir notta, bir garanti veya servis planı tüm paketi de kapsamalıdır.

Paketinizi satılık olarak listelerken her iki yönde de nakliye maliyetini hesapladığınızdan emin olun, çünkü bir müşteri onu geri göndermeye karar verirse, bu size tek parça envanter satmanızdan daha pahalıya mal olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.