Amazon Ürün Araştırması: 2022’de Bilmeniz Gerekenler

18.04.2022
1.234
Amazon Ürün Araştırması: 2022’de Bilmeniz Gerekenler

Amazon Ürün Araştırması: 2022’de Bilmeniz Gerekenler

Amazon Ürün Araştırması: 2022’de Bilmeniz Gerekenler Özellikle Amazon işinizi büyütmeye devam etmek istiyorsanız, ürün araştırması asla durmaz. Gerçekten çok satan bir veya iki ürününüz olsa bile, bu başka fırsatlar aramamak için bir mazeret değildir.

Trendler her zaman değişiyor ve her ay yeni ürünler ortaya çıkıyor. Piyasadaki bu değişikliklere uyum sağlayamazsanız rakiplerinizin gerisinde kalırsınız.

Peki, Amazon’da devam eden ürün araştırması yapmanın en iyi yolu nedir? 2021’de işletmenizin başarılı olmasını sağlamaya yardımcı olacak stratejileri ve araçları öğrenmek için okumaya devam edin.

Pazarı Analiz Edin

Başarılı Amazon satıcıları sadece kendi işlerine bakmazlar, aynı zamanda etraflarında olup bitenlerin de farkındadırlar. Piyasadaki değişiklikleri gözlemleyerek, trendler başka bir yöne kaymaya başladığında daha hızlı adapte olacaksınız.

İşte piyasayı analiz etmenin en iyi üç yolu:

Kendinizi Rakiplerinizle Karşılaştırın

Rakiplerinize kıyasla nasıl performans gösteriyorsunuz? Sizden daha iyi performans gösteriyorlar mı ve öyleyse neden? Nişinizdeki diğer satıcıları gözlemlemek, yeni ürünler ve stratejiler edinmenin harika bir yoludur. Ayrıca geride kalmamanızı sağlar. Bunun için harika bir araç AMZScout PRO Uzantısıdır .

Kurulduktan sonra, Amazon’da nişinizi arayın. Sonuçlar geldiğinde, tüm rakip ürünlerle ilgili içgörüler için uzantıyı açın. Ortalama aylık satışları, toplam inceleme sayısını, tahmini geliri, satış eğilimlerini ve daha fazlasını göreceksiniz.

En üst sıralarda yer alan ürünleri bulun ve ardından bunları kimin sattığını görün. Onların eşyaları sizinkinden nasıl farklı? Başka ne satıyorlar? İşlerinin kopyalayabileceğiniz herhangi bir bölümü var mı?

Niş Ürün Araştırması: Yeni Sıcak Ürünlere Göz Atın

Her zaman nişinize giren yeni rakipler olacaktır, bu nedenle bu ürünleri takip etmek önemlidir. Yeni bir öğe ortaya çıkarsa ve sıralamaların en üstüne çıkarsa, nedenini bilmek isteyeceksiniz.

Nişinizde en iyi performansı gösteren ürünlere bakmak için PRO Uzantısını kullanın. Nispeten yeni olan öğeleri bulmak için “Müsait Olduğu Yer” sütununu kontrol edin.

Sizden farklı olarak ne yapıyorlar? Amazon’da kendi ürünlerinize uygulayabileceğiniz herhangi bir şey yapıyorlar mı? Bu öğeler hemen hemen iyi performans gösteriyorsa, yararlanabileceğiniz yeni bir trende rastlamış olabilirler.

Yeni Doymamış Amazon Nişlerini Bulun

Sırf sizin için uygun bir niş bulmuş olmanız, dallara ayrılmamanız ve yeni bir şey denememeniz gerektiği anlamına gelmez. Daha da karlı olan ikinci bir niş bulabilirseniz, işiniz yalnızca bundan faydalanacaktır.

Amazon’da birkaç farklı niş keşfedin ve ilginizi çeken birini bulduğunuzda PRO Uzantısını açın. Talep gören ama aynı zamanda doymamış nişler aramak istiyorsunuz. Bu, içlerinde nispeten az sayıda satıcı olduğu anlamına gelir.

PRO Uzantısı içinde, aşağıdakilere sahip nişleri arayın:

 • Yüksek tahmini satış ve gelir
 • Düşük ortalama incelemeler
 • Düşük görünürlük puanı (bu, düşük rekabet anlamına gelir)
 • Yüksek niş puanı (bu, nişin karlı olduğu anlamına gelir)

Bir sonraki bölümde yeni nişlerin ve ürünlerin nasıl bulunacağına dair ayrıntılı bilgilere gireceğiz.

Yeni Ürünler Araştırması: Amazon’da Satılacak Yeni Ürünler Bulun

Amazon işinize yeni bir ürün eklemeye ilk karar verdiğinizde, bu biraz bunaltıcı olabilir. Sitede satılacak kelimenin tam anlamıyla milyonlarca farklı ürün var, bu yüzden nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bir taneye kadar daraltmak oldukça zordur.

Neyse ki, sürekli olarak karlı ürünleri seçmenin denenmiş ve gerçek bir yöntemi var:

1. AMZScout Ürün Veritabanını Kullanarak Fikirler Üretin

Ürün Veritabanı, Amazon satıcılarının işletmeleri için yeni ürünler bulmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir arama aracıdır. Sıkı kriterlerinizi karşılayan tüm ürünleri belirlemeyi kolaylaştıran bir dizi farklı filtreye sahiptir.

Ürün Veritabanının arama filtrelerini şu şekilde kullanmanızı öneririz:

 • Minimum satışları 300 olarak ayarlayın
 • Satış fiyatını 40 – 70 $ olarak ayarlayın
 • Maksimum incelemeyi 100 olarak ayarlayın
 • Maksimum ağırlığı beş pound olarak ayarlayın

Bu ayarlar, seçtiğiniz ürünün aylık satışlarının yüksek olmasını, size kar için bol alan bırakacak bir satış fiyatı, nispeten düşük sayıda inceleme ve düşük ağırlıkta olmasını sağlar, bu nedenle nakliyesi daha ucuzdur.

Aramanızı daha da hassaslaştırmak için hangi kategorilerde arama yapmak istediğinizi de seçebilirsiniz.

2. Ürün Araştırmanızın Bir Parçası Olarak İlgili Anahtar Kelimeleri Arayın

İlgili arama terimlerini aramak birkaç farklı amaca hizmet eder:

 • Size bir ürünün her ay kaç arama aldığı hakkında bir fikir verir.
 • Eşit derecede karlı olabilecek diğer ilgili ürünleri keşfetmenize yardımcı olur.
 • Sonunda ürünü satarsanız, ürün listeleme sayfanıza hangi anahtar kelimeleri ekleyeceğinizi bileceksiniz.

AMZScout Anahtar Kelime Arama’yı kullanın ve öğenizin adını arama alanına yazın. Bu, ortalama aylık aramalara göre sıralanmış düzinelerce alakalı anahtar kelime üretecektir. Bir ürünün adı yerine ASIN numarasını girmenizi sağlayan Ters ASIN Arama aracını da kullanabilirsiniz.

Sonuçları inceleyin ve öğenizin ne tür aramalar aldığını görün. Daha fazla arama, daha fazla talep anlamına gelir. Ayrıca, satabileceğiniz ilgili ürünler hakkında herhangi bir fikir edinip edinemediğinizi görmek için tüm arama terimlerini gözden geçirmelisiniz.

3. Ürün Fikirlerinizi Amazon’da Doğrulayın

Ürün Veritabanı ve anahtar kelime araçlarıyla aramalarınızı tamamladıktan sonra, ilgilendiğiniz ürünlerin kısa bir listesine sahip olmalısınız. En kârlı olacak öğeleri bulmak için her birine derinlemesine dalmak için PRO Uzantısını kullanın.

İşte aramanız gerekenler:

 • Bir ile üç arasında bir görünürlük puanı. Bu, diğer birkaç satıcının bu nişi keşfettiğini gösterir.
 • Yedinin üzerinde bir niş puanı. Bu puan, satış marjlarına, talebe ve rekabete dayalıdır. En az yedi toplam puan, nişin tüm alanlarda iyi puan aldığı anlamına gelir.
 • Yüksek marjlar. En iyi nişlerin marjları %50’nin üzerindedir.
 • Trend Satışlar. Son iki yıldaki satışları görüntülemek için niş geçmişini açın. Satışların yükselişte mi düşüşte mi olduğuna bakın.

Yeni bir tane seçmeden önce birkaç farklı niş ve ürünü analiz ettiğinizden emin olun.

Yukarıda bahsedilen tüm araçları denemek isterseniz, AMZScout’un eksiksiz araç setine göz atın . Burada tartışılan tüm araçları ve diğer kaynakları birlikte satın alırsanız indirimli fiyata alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.