Amazon Trendleri: Yüksek Talepte Olan Şey Nasıl Bulunur?

11.04.2022
1.212
Amazon Trendleri: Yüksek Talepte Olan Şey Nasıl Bulunur?

Amazon Trendleri: Yüksek Talepte Olan Şey Nasıl Bulunur?

Amazon Trendleri: Yüksek Talepte Olan Şey Nasıl Bulunur? Trendlerin zirvesinde kalmak can sıkıcı, bunaltıcı ve çabaya değmez görünebilir. Ancak beğenseniz de beğenmeseniz de işinizi büyütmek için rekabette bir adım önde olmanız gerekir. 

Piyasadan pay almaya çalışan milyonlarca satıcı var. Bu nedenle, bu rekabette adil bir şans elde etmek için neyin geleceğini ve alışveriş yapanların nasıl davrandığını bilmeniz gerekir. 

Çok fazla gibi görünse de, Amazon’un hem satıcı hem de alışveriş yapanlar için e-ticareti kolaylaştırmayı sevdiğini ve Amazon’daki trendleri araştırmanın istisna olmadığını unutmayalım. O yüzden cesaretiniz kırılmasın, imkansız değil.

Bu konuya girmeden önce, trendlerin ne olduğunu ve gerçekte nasıl çalıştıklarını anlamak çok önemlidir.

Daha fazlasını öğrenmek için aşağı kaydırın!

Trendler Nelerdir?

Trendler, farklı pazarların nasıl davrandığını anlamamıza yardımcı olan değerli pazar araştırması parçalarıdır. Bu, geleceği planlamamıza, doğru stok tutmamıza ve işimizi en iyi yöne yönlendirmemize yardımcı olur.

2020 yılı olan rollercoaster hayatımıza birçok değişiklik getirdi. Ancak bir Amazon satıcısı olarak karşılaştığınız değişiklikler muhtemelen iş odaklıdır. 

Birçok çevrimiçi perakendecinin ve e-ticaret tüccarının pandemi sırasında hızla büyümeye zorlandığı açıktır. 

Satış hakkında bildiğimiz her şey geçtiğimiz yıl değişti ve tüketici alışkanlıkları artık farklı. İnsanların şimdi satın aldığı ürün türleri arasında, bizim bakış açımıza göre, maskeler ve dezenfektan ürünler gibi kimsenin genel radarında bu kadar bulunmayan ürünler yer alıyor. 

Satıcılar, pazarlama kampanyalarını ( Korona reklam trendleriyle ilgili Sellics Çalışmasına bakın ) hedef kitleleri ve hatta bazen iş modellerini  ayarlamak zorunda kaldılar .

Ancak ne zaman değişeceğinizi veya hangi yöne gideceğinizi nasıl bilebilirsiniz? 

Rekabetin Üstüne Çıkacak Amazon Trendlerini Nasıl Bulabilirim?

Trendleri yakalamak zor değil. 

Muhtemelen, bir endüstride yer alıyorsanız, şu anda neyin trend olduğuna dair bir fikriniz olabilir. Ya da en azından en son yeniliklerden ve dünyanın sizin nişiniz açısından nasıl hareket ettiğinin farkında olmalısınız. 

Hakkında pek bir şey bilmediğiniz yeni bir alana başlıyorsanız, size hız kazandıracak birkaç ipucu:

Bülten ve Dergileri Okuyun

Orada bunlardan çok var; birçoğu belirli sektörlere özgüdür. İş ortamınızda neler olup bittiğiyle ilgili güncel kalmak çok önemlidir. 

Bunu yaparak, tüketicilerin ve pazarın davranışındaki değişiklikleri fark ederken dikkatli olabilirsiniz.

Sellics bültenine buradan kaydolun .

Tedarikçilerinize Sorun

Hangi eşyaların satıldığını ve hangilerinin geride kaldığını kimse size envanterinizi satanlardan daha iyi bilemez. Unutmayın, sizin gibi binlerce satıcıya hizmet veriyorlar, bu da piyasa davranışı hakkında ilk elden bilgilere sahip oldukları ve sizden daha fazla satmanızı istedikleri anlamına geliyor. Günün sonunda, bu onlar için daha fazla iş anlamına geliyor.

Tedarikçilerinizle Sağlıklı Bir İlişki Kurun

Neyin hareket ettiğini, sektörünüzdeki en çok satanların hangileri olduğunu ve neyin popüler hale geldiğini anlamak için onlarla düzenli olarak konuşun; Sadece kendi ülkenizde değil, dünyanın başka yerlerinde de. Pazarınıza tanıtabileceğiniz yeni bir trend bulabilirsiniz.

Yenilikçi Mağazalara ve Kanallara Göz Atın

İnsanların bağımlı olduğu yaklaşan veya trend olan ürünleri görebileceğiniz birçok yer var.

Hayatınızın bir noktasında, hemen elinizde olmasını isteyeceğiniz kadar yenilikçi bir ürün için bir Facebook gönderisi görmüş olabilirsiniz. Muhtemelen sadece bir prototip olup olmadığını öğrenmek için, Kickstarter kampanyası hiç başlamadı veya sadece başka bir ilçede satıldı. 

Bunlar, aramanız gereken içerik türleridir: Yeni, taze ve insanların aklını başından alan neler var? 

Ürünler sadece yurtdışında satılıyorsa, iyi! Bunları yukarıda bahsettiğimiz gibi pazarınıza tanıtabilirsiniz. 

Bu sadece bir konsept ürünse, nişinize getirebileceğiniz benzer bir ürün bulabilirsiniz. 

Yenilik için keşif yapın ve sonunda karşılığını alacaksınız. Göz atabileceğiniz sayfalardan bazıları şunlardır:

  • dilek.com
  • AliExpress.com
  • YouTube incelemeleri
  • tuhaflık.com

Amazon’un Trend Raporunu Kontrol Edin

İyi bir kural, Amazon’da neyin trend olduğunu kontrol etmektir. Platformda satsanız da satmasanız da.

Amazon’un trend raporu çok kapsamlı değil. Ancak kendi platformlarındaki satışlar üzerine yaptıkları analizlerin sonucu; yani, ‘doğru’ onu tanımlamak için iyi bir kelime. 

2022’de Amazon’da Neler Trend?

Fitness ve Egzersiz Ekipmanları

Amazon trend raporuna göre şu anda en önemli trend Fitness. Spor salonlarının bir yıldan fazla bir süredir kapalı olması ve çoğu sporun COVID 19 virüsü ile ilgili riskler nedeniyle yasaklanmasıyla birlikte, birçok kişi çevrimiçi antrenmanlara veya ev antrenmanlarına başladı. 

Pandemi başladığından beri, genel olarak spor salonu ekipmanlarına ve spor ekipmanlarına olan talepte bir artış oldu. 

İnsanlar çevrimiçi yoga dersleri, çevrimiçi fitness koçluğu ve her türlü grup fitness dersi alıyor.

Trendleri Takip Etme Sanatı

Trendleri takip etmek size fazladan bir iş gibi geliyorsa, buna neden kesinlikle değdiğini size söyleyelim. 

Trendleri takip etmenin her zaman kolay bir iş olmadığını söyleyerek başlayalım. Araştırma, zaman ve özveri gerektirir. Ayrıca, birçok trend aslında geçicidir.  

Bir satıcı olarak zamanlamanız, eylemin bir parçasını elde etmek için çok önemli olacaktır. Yanlış bir şekilde yapılırsa, fırsatı kaçırabilirsiniz. Pek çok satıcının, tepki vereceğinizden daha hızlı sizi içine çeken o trene binmek için rekabet edeceğinden bahsetmiyorum bile. 

Peki, neden tüm bu çabaya katlansın? İşte birkaç avantaj :

  • Popüler öğeler hızlı bir şekilde büyük paralar kazandıracak. Ve çoğu müşteri güncel ve alakalı kalmak istediğinden, en son trende girmek için en yüksek doları ödeyecekler.
  • Trendleri takip etmek, işinizi hızlandırmanın iyi bir yoludur . Küçük bir satıcıysanız bu, düşük bir yatırımı kara dönüştürmenize yardımcı olabilir. İşe yaradığı kanıtlandı, ürünün ne kadar satacağını merak etmenize gerek yok, zaten insanların onu istediğini biliyorsunuz. 

Kartlarınızı doğru oynarsanız, trendi sürdürmek veya daha büyük bir pazara açılmak için mağazanıza tamamlayıcı ürünler bile alabilirsiniz.

Trendler, büyümek ve hızlı büyümek için harika bir fırsattır. Ancak herhangi bir strateji gibi, dezavantajları da vardır :

  • Geçen trendler, uzun vadeli bir iş kurmak için iyi değildir. Uzun vadeli mağazalar, insanların her zaman isteyeceği ürünlere ihtiyaç duyar. Örneğin, bazıları büyük zincirler veya markalar olan birçok spor perakendecisi var, ancak piyasaya hakim özel bir fidget spinner mağazası gördünüz mü? Bizde de yok.
  • Rekabet çirkinleşebilir. Ne zaman yeni bir trend olsa, satıcılar pastadan bir parça almak için acele ederler. Yüksek hacimli rekabetten bahsediyoruz. Herkes ürününü konumlandırmaya çalışıyor. Bunun da ötesinde, birçok etik dışı satıcı, sahte incelemelerle listelerinizi aşağı çekmek için kirli taktikler kullanır. Şiddetli rekabete hazır olmanız gerekecek, küçük ve deneyimsiz satıcılar sonunda ayak uyduramayabilir.
  • Zamanlama herşeydir. Biraz geç ve özleyeceksin! Bu, sizi satılamayan envanter, ölü ürünler ve insanların tonlarca seçeneğe sahip olduğu ve rekabet etmenin imkansız hale geldiği doymuş bir pazar ile baş başa bırakacaktır. Önce oraya gitmelisin!
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.