Amazon Sponsorlu Ürünler : Strateji ve Optimizasyon

09.04.2022
1.064
Amazon Sponsorlu Ürünler : Strateji ve Optimizasyon

Amazon Sponsorlu Ürünler : Strateji ve Optimizasyon

Amazon Sponsorlu Ürünler : Strateji ve Optimizasyon Sponsorlu ürünler , bireysel listeleri tanıtmak ve sizinki gibi ürünleri arayan müşterileri hedeflemek için tasarlanmış Amazon reklamlarıdır. Bu Amazon sponsorlu reklamlar, arama sonuçlarında ve ürün sayfalarında görünür.

Mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde başlamanıza yardımcı olmak için bu kılavuzda , Amazon’daki en popüler ve genellikle en etkili reklamlar olan Sponsorlu Ürünler reklamları hakkında yeni başlayanlar için bilmeniz gereken en önemli şeyleri ele alıyoruz:

Amazon Sponsorlu Ürünler Nelerdir? Nasıl Çalışırlar?

Amazon Sponsorlu Ürünler, organik arama sonuçlarına çok benzeyen ve ürün detay sayfasına bağlanan anahtar kelime veya ürün hedefli reklamlardır . İçerik açısından, Sponsorlu Ürün reklamları, reklamı yapılan ürün listeleme temelinde otomatik olarak oluşturulur ve yalnızca dolaylı olarak özelleştirilebilir.

Sponsorlu Ürün Reklamları 2 yerde gösterilir :

  1. Arama sonuçları : Arama sonucunun başında, ortasında, sonunda veya yanında
  2. Ürün sayfaları : Ürün sayfalarında karuselleri görüntüleyin

Sponsorlu Ürünler reklamlarını kimler kullanabilir?

Hem satıcılar hem de satıcılar Amazon Sponsorlu Ürünler reklamlarını kullanabilir.

Amazon Sponsorlu Ürünler reklamları için tüm uygunluk kriterlerine genel bir bakış:

Amazon Sponsorlu Ürünler Buna Değer mi?

Amazon Sponsorlu reklamları neden denemeliyim?

Hem satıcılar hem de satıcılar için Sponsorlu Ürünler, Amazon’daki ana performans pazarlama kanalı ve önemli bir gelir faktörü olarak bilinir .

Amazon Sponsorlu Ürünler reklamları doğrudan Amazon’daki arama sonuçlarında görünür — bu önemli konum nedeniyle, reklamlar birçok potansiyel müşteri tarafından görülebilir .

Amazon’da ve özel olarak Amazon Sponsorlu Ürünler reklamlarıyla reklam vererek, ürünlerinizi, alıcı yolculuğunun ilerleyen kısımlarında (alt dönüşüm hunisinin alt kısmında) bulunan alışveriş yapanların önüne getirebilirsiniz. Bu, bu müşterilerin hangi ürünü istediklerini zaten bildikleri ve satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir .

Karşılaştırıldığında, Google veya Facebook’taki reklamlarınız, farklı satın alma amaçlarına sahip daha geniş bir müşteri kitlesini hedefleyecektir.

Ayrıca, Google Ads’den farklı olarak Amazon Sponsorlu Ürünler (hala) daha ucuz ve çok daha basittir. Bu nedenle, Amazon Sponsorlu Reklamlarla ürünleri tanıtmaya başlamak nispeten kolaydır.

Amazon Sponsorlu Ürünler: PPC Modeli

Sponsorlu Reklamlar, PPC ( Tıklama Başına Ödeme ) modeline göre faturalandırılır . Bu, reklamverenlerin yalnızca reklamları tıklandığında ödeme yaptığı anlamına gelir.

Amazon.com için tipik TBM ( Tıklama Başına Maliyet ) şu anda birkaç sentten 3 ABD dolarına kadar değişmektedir.

Tıklamanın maliyeti, bir reklam gösterildiğinde gerçek zamanlı bir açık artırmada belirlenir. Her reklamveren bir teklif verir ve buna göre bir reklam konumu alır. Ancak, her reklamveren bir sonraki en yüksek tekliften yalnızca 1 sent fazla ödediğinden, teklif gerçek TBM’den farklıdır.

Amazon Sponsorlu Ürünler organik sıralamamı iyileştirir mi?

Evet. Aslında, satış hacmi, Amazon’da sıralama için en güçlü faktörlerden biridir. Bu satışlar yalnızca organik satışları değil aynı zamanda Amazon PPC kampanyalarından yapılan satışları da içerir, bu nedenle Sponsorlu Ürünler aracılığıyla ürünlerin tanıtılmasından elde edilen satışlardaki artış gerçekten organik sıralamayı artırabilir .

Sponsorlu Ürünler: temel metrikler

Aşağıda, reklamlarınızın ne kadar başarılı olduğunu belirlemenize olanak sağlayacak, Amazon Sponsorlu reklamlar için en önemli temel performans göstergelerinin (KPI’lar) bir özeti yer almaktadır.

Amazon Sponsorlu Ürünler karşılaştırmaları (en iyi kategoriler için: Elektronik, Sağlık ve Ev, Giyim)

Amazon PPC kampanyalarınızın ne kadar iyi performans gösterdiğini nasıl öğrenirsiniz? Amazon reklam stratejilerinizin ve kampanyalarınızın başarısının çok önemli bir göstergesi kıyaslamadır . Performansınızı, pazarınızdaki ve sektörünüzdeki emsallerle, reklam türüne göre farklılaştırarak karşılaştırmanız gerekir .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.