Amazon Satışları Arttırma : Bir Satıcı Olarak Sizin Yapabilecekleriniz

18.06.2022
981
Amazon Satışları Arttırma : Bir Satıcı Olarak Sizin Yapabilecekleriniz

Amazon Satışları Arttırma : Bir Satıcı Olarak Sizin Yapabilecekleriniz

Amazon Satışları Arttırma : Bir Satıcı Olarak Sizin Yapabilecekleriniz Ürününüzü Amazon’da satıyorsanız , satışlarınız muhtemelen günden güne biraz değişecektir. Bununla birlikte, Amazon’daki bazı satıcılar, birdenbire Amazon satışlarının düştüğünü deneyimlediklerinde kendilerini iyi hissedebilirler . Hepimiz, özellikle satışlarınız yavaşlamışsa, pazarın bazen çok göz korkutucu olabileceğini biliyoruz. Bununla birlikte, durumun nedenlerini tespit etmek ve aksilikleri çözmek için yollar geliştirmek kolaydır. 

Bu makale , platformda Ticari Satıcı olarak çalışırken Amazon’un algoritmasıyla karşılaşabileceğiniz tüm sorunları açıklayacaktır . Satışlardaki düşüşün yaygın nedenlerinden bazılarını ve Amazon satışlarınız düştüğünde bunu düzeltmek için neler yapabileceğinizi inceleyeceğiz.

Amazon’daki Satışlarım Yavaşladı: Kötü Metrikler Bir Sebep Olabilir mi? 

Amazon satıcılarının satıcı metrikleri zayıfsa , müşteriler onlara güvenmez. Öte yandan, harika bir satıcı derecelendirme puanı (%75’in üzerinde), kullanıcılara ürünlerinizin önemli sipariş kusurları olmadığını gösterir. Küçük iptal oranları vardır ve alıcılar genellikle nakliye veya mallarla ilgili herhangi bir sorun yaşamazlar. Satıcı ölçümlerinizin doğru olduğundan emin olmak için Amazon satıcı yazılımından veya Seller Central hesabınızdan düzenli olarak yararlanın.

Yakın Zamanda Olumsuz Geribildirim Aldınız mı? 

Potansiyel müşteriler düşük satıcı sıralamaları veya olumsuz puanlar gördüklerinde sizden satın almayacakları için, ürünleriniz veya hesabınız hakkında olumsuz yorumlar almak Amazon satışlarını düşürür . Bu nedenle, düzgün müşteri hizmeti sunmak çok önemlidir.

Olumsuz ve hatta tarafsız bir geri bildirimle karşılaştığınızda , bunu müşterinizle konuşarak mümkün olan en kısa sürede çözmeniz gerekir. Bazen alışveriş yapanlar, satıcı incelemeleri olarak ürünle ilgili geri bildirimde bulunur veya bunun tersi de geçerlidir. Böylece Amazon platformunun bu referansı doğru bölümde yayınlanmadığı için kaldırmasını sağlayabilirsiniz. 

Ayrıca, incelemelerin genellikle mallarınızın gerçek kalitesiyle (örneğin, nakliye) alakasız şeylerden etkilenebileceğini unutmayın. FBA sistemini kullanarak gönderim yaparsanız platform, gönderime ilişkin olumsuz görüşleri çözebilir. 

Bununla birlikte, özel bir Amazon satıcısı olduğunuzda, ürünle ilgili 1 yıldızlı bir inceleme, satışlarınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Aynı zamanda, kötü bir satıcı geri bildirimi incelemesi de satışlarınıza zarar verebilir.

Kötü satıcı geri bildirimi alırsanız, Amazon tarafından belirlenen geri bildirim yönergelerine uygun olup olmadığını kontrol etmek için bunu iyice incelemelisiniz. Örneğin, müşteri bir satıcı referansı veya bir Amazon FBA satıcısı olarak bir ürün referansını paylaşırsa ve inceleme nakliye ile ilgiliyse platform bu incelemeyi kaldırır. Sonuç olarak, tüm önemli satıcı ölçümlerini etkilemeyecektir.

Ayrıca, meşru incelemeler müşterilerin kendileri tarafından kaldırılabilir. Bu nedenle, onlarla birlikte çalışın ve ürününüz veya hizmetinizle ilgili karşılaştıkları sorunları veya yanlış anlamaları çözün. Aynı zamanda, geri bildirimi kaldırma konusunda alıcılara asla baskı yapmamalısınız. Son olarak, tarafsız (3 yıldızlı) incelemeleri takip etmeyi ve onlara 1 yıldızlı veya 2 yıldızlı bir referansla yaptığınız gibi davranmayı unutmayın.

Tüm müşteri incelemelerine göz kulak olmak ve bunlara yanıt vermek karmaşık bir görev gibi görünebilir. Ancak araçlarla Amazon geri bildirimlerini kolayca toplayabilir, müşterilerle sosyal medyada iletişim kurabilir , daha fazla potansiyel müşteri oluşturabilir ve satış büyümesine ulaşabilirsiniz .

Uygun Nakliye Yöntemini Kullanıp Kullanmadığınızı Kontrol Edin!

Olumlu geri bildirimleri sürdürmek ve 2022’de Amazon satışlarının düşmesini önlemek istiyorsanız , %4 ve daha düşük bir gecikme oranına ihtiyacınız var. Yine de uygun bir nakliye yöntemi, yalnızca müşteri geri bildirimi ile ilgili değildir. Öğeleriniz Amazon Prime için uygunsa, daha fazla satacaksınız. Platform, Prime Day kargoya sahip ürünlere öncelik verir .

Bunu başarmanın en iyi yolu FBA’yı kullanmak ve teslimatlarınızın platform tarafından yerine getirilmesidir. Ancak aynı zamanda, sistemin bazı dezavantajları da vardır ve bazen sizin için erişilebilirse Satıcıdan Gönderilen Prime seçeneğini sunmak daha verimli olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.