Amazon Satış Ortağı Nasıl Olunur ve Neden 2022’de İhtiyacınız Var?

13.06.2022
907
Amazon Satış Ortağı Nasıl Olunur ve Neden 2022’de İhtiyacınız Var?

Amazon Satış Ortağı Nasıl Olunur ve Neden 2022’de İhtiyacınız Var?

Amazon Satış Ortağı Nasıl Olunur ve Neden 2022’de İhtiyacınız Var? Bağlı kuruluş programları, çevrimiçi pazarlamacılar, etkileyiciler ve web sitesi sahipleri için platformları aracılığıyla para kazanmaları için mükemmel bir şans sunar. İştirakler, pazarlama faaliyetleri yoluyla yapılan satışlardan komisyon kazanabilirler. Buradaki fikir, bağlı kuruluşların diğer insanların ürünlerini pazarlaması ve pazarlamalarının doğrudan bir sonucu olarak kazanılan paranın bir yüzdesini almasıdır.

Amazon ile bağlı kuruluş pazarlaması,  günümüzün en büyük ve en başarılı bağlı kuruluş ağlarından biridir. Bağlı kuruluş pazarlamasını deneyen ilk şirketlerden biri olan Amazon, on yıldan fazla deneyime sahiptir. Şirket, bu işe başlamak isteyenler için mükemmel bir yerdir. Amazon, dış tanıtımdan yararlanabilecek ürünlerle dolu. Bağlı kuruluş pazarlaması için her zaman bir fırsat vardır.

Bu Amazon Satış Ortağı Çözümü Nasıl Çalışır?

AMZ Affiliate programında, katılımcılar benzersiz ürün referans bağlantıları oluşturarak, bu bağlantıları bloglarına veya web sitelerine koyarak ve yönlendirme trafiğini Amazon mağazasına geri taşıyarak komisyon alırlar. İşte nasıl çalıştığı:

  • Web sitesi veya blog sahipleri, pazarda bir AMZ Satış Ortağı profili oluşturur.
  • Amazon, her blog veya web sitesi sahibine benzersiz bir Ortak numarası (ID) sağlar.
  • Başvuruları onaylandıktan sonra, ortaklar Amazon portalında bağlı kuruluş bağlantıları oluşturmaya başlayabilir.
  • Katılımcılar daha sonra blog gönderilerine, makalelerine ve sitelerinin diğer bölümlerine özelleştirilmiş bağlantılar ekler.
  • Ziyaretçiler bağlantıyı tıklayıp bir ürün satın alır almaz, ortak komisyonu alır.

Ortalama olarak, pazar için ne kadar satın alacağınıza bağlı olarak, bu programdan 200 ila 10.000 ABD Doları arasında kazanabilirsiniz. Amazon Affiliate çözümü, sabit bir komisyon temelinde çalışır. Bu, her satış için bir yüzde yapacağınız anlamına gelir.

Komisyon oranları ürün nişine göre değişmektedir. Örneğin, bir otomotiv blogunuz varsa, satış başına %4,50 kazanabilirsiniz. Bir günde iki araba parçasının satışını her biri 1.000 ABD Doları olarak yaparsanız, bu iki işlemden 90 ABD Doları kazanırsınız. Aynı malları ayda 30 kez taşırsanız, 1.350 $ alırsınız.

AMZ Associate çözümüyle yolculuğunuzun başlangıcında rakamlar bir süre düşük kalabilir. Bu nedenle, bir Amazon Associate programına katılmak dışında başka bir gelire sahip olduğunuzdan emin olun.

Platforma kaydolmadan önce, her bir ürün kategorisi için Ortaklık programının ücret oranını kontrol etmek çok önemlidir . Blogunuzun veya web sitenizin nişine göre potansiyel olarak ne kadar kazanabileceğinizi tahmin etmenize yardımcı olacaktır.

Amazon vendor Central news and updates

Amazon ile Affiliate Pazarlama Nasıl Yapılır ?

Amazon ürünlerini bağlı kuruluş pazarlama yoluyla nasıl satacağınızı merak ediyorsanız , oldukça basittir. Tek yapmanız gereken, programa Amazon bağlı kuruluş kayıt sayfası aracılığıyla katılmak. Kaydolduktan sonra, diğer kişilerin ürünlerini satmalarına yardımcı olurken, bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Amazon’un en güzel yanı, size yalnızca başkalarının ürünlerini değil, kendi ürünlerinizi de pazarlama şansı vermesidir. Bu şekilde, pazarlama ve ürünlerinizin satışı yoluyla para kazanırsınız. Amazon FBA satış ortağı pazarlamacısı olarak hem satıcı hem de satış ortağı olarak yararlanırsınız.

Amazon milyonlarca ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Kalabalık bir pazar yeri olarak adlandırmak, önemli bir yetersizlik olur. Satıcılar her zaman ürünlerini rakiplerinden farklı kılmanın yollarını ararlar. Birçoğunun ürünlerini tanıtmak veya reklamını yapmak için parası yok. FBA bağlı kuruluş pazarlaması en iyi seçenektir, çünkü yalnızca ücretsiz katılmakla kalmaz, aynı zamanda ürünlerinize daha fazla trafik gelmesini garanti eder. Amazon bağlı üçüncü taraf satıcıları, ürünlerine ilgi gösterebilir ve daha fazla satış sağlayabilir.

Satıcı için, ucuz pazarlama yoluyla satışları artırmak ve erişimi genişletmek için bir şanstır. Bu pazarlama türü her zaman performansa dayalı olduğundan – bağlı kuruluşlara yalnızca istenen eylem gerçekleştiğinde ödeme yapılır – programdaki katılımcılar da dönüşümleri artırma motivasyonuna sahiptir.

Bağlı kuruluşlar için bir AMZ pazarlama programına katılmak, mağazalarını başlatmak veya desteklemek zorunda kalmadan dijital ticarete dahil olmalarına yardımcı olur. Ayrıca bloglarından, web sitelerinden veya sosyal medya hesaplarından para kazanmalarına ve para kazanmalarına olanak tanır.

Amazon Satış Ortağı ve Amazon Satış Ortağı arasındaki fark

Bu iki terim genellikle insanların kafasını karıştırır çünkü her ikisi de Amazon üzerinden ekstra para kazanma fırsatlarıdır. Benzerlik açısından, hem ortaklar hem de bağlı kuruluşlar, bir bağlantı yoluyla satılan ürünlerden para kazanıyor. Temel fark, bir müşteri ortak bağlantısı aracılığıyla Amazon’u ziyaret ettiğinde ve ürün bağlantının tanıttığı ürün olmasa bile bir ürün satın aldığında ortakların komisyon almasıdır.

Örneğin, bir çalışan bir çerez markasını tanıtıyorsa ve müşteriler bu bağlantıyı kullanarak siteyi ziyaret ediyor ancak bunun yerine kek satın almayı seçiyorsa, çalışan yine de bir komisyon alacaktır. Bu komisyon, yapılan satışın %4 – %8,5’i arasında olabilir. Bağlı kuruluşlar ise yalnızca kendi özel bağlantıları aracılığıyla satılan ürünler için komisyon alırlar. Ayrıca, iştiraklerin satış yapmak için 180 günü vardır, aksi takdirde hesapları kapatılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.