Amazon Pazarlama Stratejisi 2022

25.05.2022
1.004
Amazon Pazarlama Stratejisi 2022

Amazon Pazarlama Stratejisi 2022

Amazon Pazarlama Stratejisi 2022 Amazon, e-ticaretteki liderliğini istikrarlı bir şekilde genişletiyor. Gittikçe daha fazla üretici ve satıcı, bu geniş satış potansiyelinden yararlanmak için ürünlerini Amazon üzerinden sunuyor. Artan rekabet, satış görevlilerini Amazon pazarlama kanallarıyla daha yoğun bir şekilde ilgilenmeye zorluyor.

Satıcıların ve satıcıların bir Amazon pazarlama stratejisi geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Bu kapsamlı genel bakışta, Amazon pazarlamasını yürütmenin birçok farklı yolunu açıklıyor ve satıcılar ile satıcılar arasındaki pazarlama farklılıklarını tartışıyoruz.

Amazon pazarlaması nedir? Ve kullanılacak en iyi Amazon pazarlama stratejisi nedir?

Amazon Pazarlama , ürünleri Amazon’da tanıtmaya ve satmaya yönelik bir dizi eylemdir ve şunları içerir:

 • Amazon SEO – Amazon’un organik arama sonuçlarında görünürlüklerini artırmak için ürün sayfalarını optimize etme
 • Amazon Reklamcılığı – Markaları ve ürünleri desteklemek için yerel Amazon reklam biçimlerini kullanma
 • Dış Pazarlama – Doğrudan platform tarafından sunulmayan promosyon kanallarını kullanma

Amazon SEO , platformda gerçekleşir (On-Amazon); çoğu önlem ücretsizdir (Ücretsiz). Amazon’daki reklamlar genellikle bir ücrete tabidir (Ücretli) ve reklamın kendisi doğrudan Amazon’da veya diğer web sitelerinde ve platformlarda (sırasıyla Amazon’da ve Amazon Dışında) yer alabilir. Harici Pazarlama , Amazon Dışıdır ve Ücretli veya Ücretli Olmayan olabilir.

Amazon Pazarlama Stratejisi , aşağıdaki kanallar aracılığıyla Amazon platformunda rekabet avantajı elde etmek için bir plandır:

1. Amazon SEO — Arama Sonuçlarında Yüksek Sırada

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), çevrimiçi pazarlamanın en bilinen yöntemlerinden biridir. SEO, belirli sorgular için arama sonuçlarında mümkün olduğunca üstte görünmenize yardımcı olur. Bugün, Google’dan daha fazla ürün araması doğrudan Amazon’da başlatılıyor. Bu, Amazon’u İnternette 1 numaralı ürün arama motoru yapar.

Kendi ürünlerinizin Amazon’da üst sıralarda yer almasını sağlamak çok daha kritik. Sonuç olarak, Amazon SEO, bir Amazon pazarlama stratejisindeki en önemli unsurlardan biridir. Amazon’da başarılı bir sıralama için temel faktörler şunlardır:

1.1 Anahtar Kelimeler: Temel Araştırma ve Uygun Yerleştirme

Bir ürün için en iyi anahtar kelimeleri araştırmak ve seçmek, Amazon SEO pazarlamasının merkezinde ve Amazon’daki her pazarlama stratejisinin önemli bir parçasıdır. İlgili tüm anahtar kelimeler araştırılıp ürüne atandıktan sonra, daha geniş çeşitlilikteki arama sorguları, ürünü arama sonuçlarında görüntüleyebilir. Ürün daha görünür hale gelir.

Anahtar kelimelerin ürün içerisinde doğru yerleşimi, sıralama için bir o kadar önemlidir. Derinlemesine testler sonucunda, bir ürün sıralaması için en önemli anahtar kelimelerin başlıktakiler olduğunu ve ardından genel anahtar kelimelerin (veya “arama terimleri”) geldiğini bulduk. İkincisi arka uca girilir; ürün sayfasında görünmüyorlar.

1.2 Ürün Metni — En İyi Sonuçlar için İnsanlar ve Makineler İçin Optimize Edin

Açıklamalar ve ürün metinleri (başlık, madde işaretleri, ürün açıklaması, EBC / A + içeriği) oluştururken bu Amazon pazarlama stratejisi ilkelerini izleyin:

 • Bilgi: Satın alma kararı için gerekli tüm bilgileri sağlayın
 • İletişim (Avantajlar/Faydalar): Açıklamada makalenin faydalarını ve USP’lerini vurgulayın. Ürününüzün özellikleri potansiyel alıcılara nasıl yardımcı olur? Onlardan tam olarak nasıl yararlanıyorlar?
 • Sunum: Müşterilerin hızlı ve kolay bir şekilde alabilmesi için bilgileri sunun ve yapılandırın

2. Amazon Pazarlama Stratejisi: Reklamcılık

2.1 Ücretli Reklamcılık

Amazon Pazarlama Hizmetleri

Amazon Pazarlama Hizmetleri (AMS) kullanılarak Amazon web sitesinin ürün sayfalarında ve arama sonuçlarında çeşitli reklam türleri görüntülenebilir. Bu reklamlar, Amazon’daki (Amazon’da pazarlama) ürün sayfalarına veya diğer açılış sayfalarına bağlantı verir.

AMS ücretleri tıklamaya dayalıdır (PPC — tıklama başına ödeme veya TBM — tıklama başına maliyet).

Amazon Pazarlama Hizmetleri, hedef kitlelere çok hassas bir şekilde hitap eder. Çok etkilidir ve her Amazon pazarlama stratejisinin bir parçası olmalıdır.

AMS, 3 farklı reklam biçimi sunar: Sponsorlu Ürünler , Başlık Arama Reklamları ( HSA , şimdi Sponsorlu Markalar ) ve Ürün Görüntülü Reklamları . Satıcılar, bir AMS hesabına sahiplerse ve oturum açmışlarsa bu biçimlerden herhangi birini kullanabilirler. Şimdiye kadar, satıcılar Amazon pazarlama çabalarında Sponsorlu Ürünler ve Sponsorlu Markalarla sınırlıdır – en azından bu araçlara doğrudan Seller Central hesabı üzerinden erişilebilir.

Amazon Medya Grubu

Amazon Medya Grubu (AMG) , Amazon’un reklam departmanıdır. Reklam alanındaki tüm çeşitli hizmetler burada bir araya geliyor. Yönetilen bir hizmet olarak AMG, birden çok kanalda reklam faaliyetlerinin eksiksiz bir şekilde planlanmasını ve uygulanmasını da sunar. Bu, bir AMG paketinin parçası olarak AMS ve AAP’nin reklam formatlarını içerir. Diğer Amazon pazarlama seçenekleri örn.

 • Amazon ana sayfasında görüntülü reklamcılık için daha fazla seçenek
 • Bülten kampanyaları
 • Amazon Cihazlarında Reklam (Kindle Fire veya Fire TV gibi)
 • Kolilerdeki el ilanları
 • Özel çözümler

3. Harici Amazon Pazarlaması (diğer adıyla Amazon Dışı): Amazon’a Daha Fazla Müşteri Yönlendirin, Daha Fazla Satış Üretin

Doğrudan Amazon üzerinde gerçekleştirilen veya Amazon’un promosyon tekliflerine ait olan (On-Amazon pazarlama) pazarlama faaliyetlerine bu ayrıntılı genel bakışın ardından, şimdi de Amazon’da ürün tanıtımının dışarıdan yapılması (Off-Amazon pazarlama) yollarına bir göz atalım.

Amazon dışı önlemler, henüz Amazon web sitesinde bulunmayan kullanıcıları doğrudan veya dolaylı olarak Amazon’daki ürün sayfanıza yönlendirir. İlke nispeten basittir : Harici bir sayfadaki bir bağlantı, Amazon’daki ürününüze yönlendirir. Harici site, kullanıcıları ürünü satın aldıkları Amazon’a yönlendirir. Yararlı açılış sayfaları bir ürün sayfası, ürün seçim sayfası veya Amazon Marka Mağazasıdır.

Bağlantının tek başına arama sonuçlarında daha iyi bir sıralamaya yol açtığı Google’ın aksine , Amazon bağlantısı yalnızca daha fazla satın alma sağlıyorsa kullanışlıdır. Bu nedenle satıcılar için kilit soru şudur: Ek alıcıları Amazon siteme yönlendirmek için ürünlerimin bağlantılarını nereye yerleştirebilirim? İşte bazı olasılıklar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.