Amazon Marka Mağazaları: En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

06.06.2022
1.319
Amazon Marka Mağazaları: En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

Amazon Marka Mağazaları: En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

 

Amazon Marka Mağazaları: En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır? Ürünlerinizi hedef kitlenizin önüne çıkarmak ve satın alma sürecinde onları beslemek, Amazon stratejinizin önemli bir parçası olmalıdır. Amazon’da marka mesajınızı oluşturmak ve alışveriş yapanları ürününüzü seçmek için ihtiyaç duydukları tüm bilgilerle donatmak artık isteğe bağlı değil. Markanızın başarısı için çok önemlidir. 

Amazon reklamcılığı artık marka bilinirliğini artırmak ve Amazon’da marka deneyiminizi oluşturmak için bir dizi pazarlama aracı içeriyor (Sponsorlu Markalar ve A+ İçerik dahil). Ancak bu araçlar arasında en özelleştirilebilir olanlardan biri Amazon Marka Mağazaları .

Amazon Marka Mağazası nedir?

Amazon Marka Mağazaları , satıcıların ve satıcıların, eski ve yeni müşterilerin markalarını deneyimleyebilecekleri ve ürün seçimlerinde gezinebilecekleri Amazon’da kendi markalı vitrinlerini tasarlamalarına olanak tanıyan ücretsiz bir self servis aracıdır . Yapı ve içerik açısından oldukça esnektirler. Amazon Marka Mağazaları’nı kullanmak için satıcıların ve satıcıların Amazon Marka Kaydı’na kayıtlı olması gerekir .

 

Amazon Marka Mağazaları: İşletmeniz için Fayda

Amazon Marka Mağazaları aracı, satıcılara ve satıcılara aşağıdakiler gibi çok sayıda avantaj sağlar:

  • Daha güçlü Amazon marka stratejisi ve marka yakınlığı
  • Zengin içerikle ürününüzün benzersiz satış noktalarını vurgulayın
  • Ürünleriniz için yüksek görünürlük ve trafik
  • Ürün lansmanları için kanal

Aşağıda, bu faydaların olası etkileri ve kullanım durumları hakkında size yol gösteriyoruz. 

 

Amazon Marka Mağazaları aracı, markanızı nasıl ileteceğiniz konusunda size güç verir. Tüm şablonlar ve temalar son derece özelleştirilebilir, zengin multimedya içeriğidir. Bu, Amazon Marka Mağazanızı sahip olduğunuz platform veya web sitenizin düzeniyle eşleştirebileceğiniz anlamına gelir. Resimler, videolar, sayfalar, üstbilgiler ve altbilgiler, içerik döşemeleri, kaydırma tekerlekleri ve içerik ızgaraları gibi (ancak bunlarla sınırlı olmayan) multimedya öğeleri arasından seçim yapın.

Araç, Amazon’da kaybolmaması için marka kimliğinizi korumanıza olanak tanır. Amazon en büyük, en rekabetçi çevrimiçi pazar yerlerinden biri olduğundan, kendi vitrininizi tasarlayarak marka stratejinizin tutarlı kalmasını sağlayın.

 

Amazon Marka Mağazaları: Zengin içerikle ürününüzün benzersiz satış noktalarını (USP’ler) vurgulayın

 

Son derece özelleştirilebilir içerik, size markanızın hikayesini anlatma, aynı zamanda dönüşüm oranlarınızı artırmak için ürününüzün benzersiz satış noktalarını ilginç ve ilgi çekici bir şekilde açıklama fırsatı verir.

 

Amazon Marka Mağazaları , ‘ göster, söyleme ‘ pazarlamasının güzel bir örneğidir . İçerik döşemeleri, hareketli fotoğraflar, video yüklemeleri ve daha fazlası gibi özelleştirilebilir görsel öğeler, etkili ürün lansmanı kampanyası tasarlamanıza yardımcı olur. 

Ayrıca Amazon Marka Mağazaları, maksimum sayıda yeni ve mevcut müşteriye ulaşmanızı sağlar. Marka Mağazaları Amazon platformuna özel değildir. Bunları tüm pazarlama kampanyalarınızda kullanabilirsiniz. Bunları reklamlarınıza, basın bültenlerinize, sosyal medya platformlarınıza ve sahip olduğunuz platformlara dahil edin. Bunları YouTube kanalınıza veya Instagram hikayelerinize bağlayın. İyi tasarlanmış ve iyi markalanmış bir vitrin ile yeni pazarlara ve kitlelere daha kolay ve daha hızlı ulaşın.

Amazon Marka Mağazaları: Yapı ve Düzen

Markanızı en iyi şekilde temsil edecek şekilde özelleştirmek ve tasarlamak size kalmıştır. Amazon, markanıza hayat veren içerikle doldurmanız için önceden ayarlanmış üç şablon sağlar (daha fazlası aşağıdadır). 

Amazon Marka Mağazanızı tasarlamak için Satıcı reklam konsolunda veya Seller Central’da oturum açmanız yeterlidir.

Marka üzerinde, geliri artıran bir Amazon Brand Storefront için ipuçlarımız :

  1. Amazon Marka Mağazası sayfaları benzersiz şekilde özelleştirilebilir, bu nedenle zengin içeriğe ve kişiselleştirmeye öncelik verin. Ayrıca, ürünlerinizin kullanım durumlarını açıkça gösteren resimler ve videolar seçin.
  2. Markanızı açıklamak yerine mümkün olduğunca çok multimedya kullanmanızı öneririz. 
  3. Mesajlaşmaya odaklanın – Marka Mağazanızın marka mesajınıza uyacak şekilde tasarlandığından emin olun. 
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.