Amazon Kaydınıza Harici Trafik Nasıl Gönderilir?

22.04.2022
1.209
Amazon Kaydınıza Harici Trafik Nasıl Gönderilir?

Amazon Kaydınıza Harici Trafik Nasıl Gönderilir?

Amazon Kaydınıza Harici Trafik Nasıl Gönderilir? Birçok satıcı, tüm satışları için Amazon’a güveniyor. Bu çoğunlukla iyi. Amazon, alışveriş yapan büyük bir müşteri tabanıyla e-ticaret satıcıları için güçlü bir kanaldır. Yalnızca Amazon’da gelişen bir iş kurmak kesinlikle mümkün.

Yine de ekstra bir avantaj arıyorsanız, Amazon’a harici trafik çekmek çözüm olabilir.

Bu gönderi, bunun neden bu kadar güçlü bir strateji olduğunu ve bunu en etkili şekilde nasıl yapabileceğinizi açıklayacaktır.

Neden Dış Trafiği Yönlendirmelisiniz?

Amazon’da üst sıralarda yer almak ve çok sayıda organik satış elde etmek istiyorsunuz. Ancak bu, hedeflemeniz gereken bir numaralı şey olsa da, bunu yapmak her zamankinden daha zor hale geliyor. 

Dış trafik hem daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur hem de satış elde etmek için başka bir yol sunar (Amazon’da görünürlük dışında).

İşte Amazon dışı trafiğin yapmanıza izin verdiği en büyük şeylerden bazıları.

BSR ve anahtar kelime sıralamanızı artırın

Oldukça basit bir formül. Daha fazla trafik = daha fazla satış. Satış hızı, Amazon’un arama algoritmasındaki ana faktörlerden biri olduğundan, bu genellikle daha iyi anahtar kelime sıralamalarına dönüşür.

Amazon trafiğiniz için bir ek olarak harici trafiği düşünün. Kaydınıza kendi başınıza götürebileceğiniz ekstra her şey bir bonus.

Ürününüzü arayıp bulması için insanlara güvenmek yerine, dışarı çıkıp müşterileri kendiniz bulursunuz.

Yarışmayı atla

Amazon’da satış yapmak son birkaç yılda inanılmaz derecede rekabetçi hale geldi.

Amazon’un arama motorundaki ilk birkaç organik sonuçta görülmek sadece zor değil. Uğraşmanız gereken Sponsorlu Ürün ve Sponsorlu Marka reklamları da vardır.

Birisi listenize tıklarsa, listenizde Sponsorlu Ürün reklamları bile vardır. Sonra Amazon tarafından seçilen ilgili ürünler de var.

Ürününüzü Amazon’da tek başına sergilemek zor. Ancak diğer kanallarda reklam vermek bunu yapmanızı sağlar.

Ürününüzü, rakiplerinizin herhangi bir ürününden önce görüldüğü hedef müşterinizin önüne koyarsınız. İlgili ve sponsorlu ürünler gibi ekstra gürültü gelmeden size satış yapma şansı verir. Ürünlerinizi Amazon’da tanıtmak için zaten PPC kullanıyorsanız, rakiplerinize kıyasla performansınız hakkında kişiselleştirilmiş bilgiler alabileceğinizi bilmelisiniz .

Bir liste oluşturun (e-posta veya Messenger)

Bir e-posta listesi, çevrimiçi bir işletme için en önemli marka varlıklarından biridir. Ancak, yalnızca Amazon’da satış yapan e-postaları toplayamazsınız. 

Amazon, müşterilerinin ayrıntılarını şiddetle korur. Amazon müşterilerinizin gerçek e-posta adreslerini almaya yönelik herhangi bir girişim, sizi Hizmet Koşullarını ihlal etmenize neden olacaktır.

Bununla birlikte, temel ayrım, Amazon’a varmadan önce mi yoksa sonra mı iletişim kurduğunuzdur.

Müşterilerle Amazon’a ulaşmadan önce iletişim kurarsanız, iletişim bilgilerini yakalamak adil bir oyundur.

Bir müşteri listesiyle, markanızı büyütmek için sahip olmadığınızdan çok daha fazla olanağınız var. Yapabilirsin:

  • pazarlama kampanyaları yürütmek
  • çapraz satışları ve yukarı satışları zorlayın
  • müşterilerinizle uzun vadeli ilişkiler kurun
  • ürünleri çok daha düşük maliyetlerle piyasaya sürmek

Ek olarak, gelecekte Amazon’da satış yapamayacağınızı fark ederseniz, listeniz size bir yedek plan sunar. Hizmet Şartları ihlali, diğer satıcıların kara şapka taktikleri veya sadece kendi sitenizde daha fazla kontrol sahibi olma ve satış yapma arzusu nedeniyle.

E-posta uzun zamandır bir müşteri listesi oluşturmak için tercih ediliyor olsa da, Facebook Messenger kendi başına popüler hale geliyor. 

Çok daha iyi açılma oranları ve etkileşim oranlarıyla Messenger, birçok çevrimiçi mağaza için, özellikle de onlara ulaşmak ve inceleme istemek için daha da etkili bir pazarlama kanalı olduğunu kanıtlıyor .

Etkili Trafik Nasıl Sürülür?

Amazon mağazanız için trafiği artırmanın faydalı olabileceğine şüphe yok. Ancak bunu doğru şekilde yapmazsanız, birçok avantajı kaçırırsınız ve hatta sıralamanıza zarar verebilirsiniz.

Amazon dışı trafikten en büyük getiriyi elde etmek için atmanız gereken temel adımlar şunlardır.

Başlamadan önce: listenizi optimize edin

Dış trafik, zayıf bir ürün listelemeyi telafi etmez.

Girişiniz bir anahtar kelime karmaşasıysa ve satın almak için optimize edilmemişse, satış yapmayacaksınız.

Sonuç olarak, trafik için harcadığınız tüm zaman ve para boşa gidecek.

Amazon dışında pazarlama yapmayı düşünmeden önce, görüntüleyenleri alıcılara dönüştürecek şekilde ayarlandığından emin olmak için girişinizi denetleyin.

Resimleriniz genellikle en büyük etkiye sahiptir. Çekici olmayan veya net olmayan görüntüler, insanları kapatmanın iyi bir yoludur.

Listeleme kopyanız (açıklama, madde işaretleri, başlık) diğer büyük kopyadır. 

Pek çok satıcı, sıralamak istediğiniz tüm ilgili anahtar kelimeleri karalamak için bu alanı kullanır. Bu, arama algoritmasını yatıştırmayı başarsa bile, müşterilerinizi çalıştıracaktır.

Anahtar kelimeler için optimizasyon önemlidir. Aslında, bu adımda anahtar kelimelerinizi de denetlemelisiniz, böylece harici trafikten gelen ivmeyi organik satışlara dönüştürme şansınız daha yüksek olur.

Ancak her zaman müşteri odaklı metin ve anahtar kelimeler arasındaki dengeye ihtiyacınız vardır.

Kanalınızı seçme

Girişiniz trafik göndermeniz için hazır olduğunda, nereden geleceğini bulmanız gerekir.

Tüm trafik kaynakları aynı değildir. Sizin ve ürünleriniz için en iyi olanı bulmak için küçük bir test yapmanız gerekebilir.

Halihazırda bir e-posta listeniz varsa, bu harika, düşük maliyetli bir trafik kaynağı olabilir.

Alternatif olarak, Facebook Reklamları birçok e-ticaret işletmesinin tercihidir. Facebook, beraberinde büyük bir kullanıcı tabanı getiriyor – her tür ilgi alanına sahip tüm demografik gruplardan insanlar. Platform ayrıca, hedef kitlenizi hedeflemek için size gelişmiş araçlar sunar.

Facebook Reklamları daha rekabetçi ve pahalı hale geliyor, bu nedenle hedeflemenizi sağlamak ve doğru reklam metni/yaratıcı almak şart.

Etkileyici Pazarlama , trafiği artırmanın başka bir güçlü yoludur. Halihazırda ilgili bir kitleye sahip olan nişinizle ilgili kişileri bulun ve ürünlerinizi tanıtmak için onlarla ortak olun. Amazon’un markaları etkileyicilerle birleştirmek için kendi programları bile var.

Test etmek isteyebileceğiniz diğer kanallar şunları içerir:

  • Google Ads (eski adıyla AdWords)
  • Instagram
  • Pinterest
  • Youtube
  • Bloglar ve Google SEO
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.