Amazon FBA Lojistik Kabusundan Kaçınmak İçin Dikkate Almanız Gereken 7 Şey

29.06.2022
1.318
Amazon FBA Lojistik Kabusundan Kaçınmak İçin Dikkate Almanız Gereken 7 Şey

Amazon FBA Lojistik Kabusundan Kaçınmak İçin Dikkate Almanız Gereken 7 Şey

Amazon FBA Lojistik Kabusundan Kaçınmak İçin Dikkate Almanız Gereken 7 Şey Aylarca çevrimiçi olarak mevcut tüm makaleleri okuduktan, YouTube’da yüzlerce saat nasıl yapılır videosu izledikten ve Alibaba’da çığır açan ürünler aradıktan sonra, sonunda Amazon Satıcıları hesabınızı kaydettiniz. Çinli tedarikçilere ilk siparişleriniz verildi ve listelemelerinizin çok yakında Amazon’da yayınlanmasını bekliyorsunuz. Devam etmek!

FLEX’in yardımıyla . Lojistik – Avrupa’daki Amazon FBA’ya gönderileri işleme, Amazon öncesi depolama, Amazon Lojistik hazırlığı ve lojistik merkezlerine iletme konusunda uzmanlaşmış bir e-ticaret 3PL’si olarak, bazı yaygın e-ticaret olaylarından kaçınmanıza yardımcı olacak 7 temel gereksinimi göz önünde bulundurmanız için sunuyoruz. -ticaret kabusları, gereksiz maliyetler ve gecikmeler. 

Nakliye firmanızı seçerken dikkat edin

Çinli nakliye şirketleri Avrupalı ​​muadillerine göre çeşitli avantajlara sahip olsalar da, genel olarak daha düşük fiyatlar ve yerel pazar bilgisinden bahsetmek gerekirse, aynı zamanda yeteneklerini çok sık abartma eğilimindedirler. Ürünlerinizi Çinli tedarikçilerinizden Avrupa’daki Amazon depolarına ulaştırmak 1-2 haftadan çok daha fazla zaman alıyor. Dolu konteynırları göndermediğiniz sürece, kutularınız, onlarca başka müşterinin kutuları ile birleştirilmiş konteynırlarda gelecektir.

Nakliye şirketinizin konteyneri doldurması ve Avrupa’ya göndermesi birkaç hafta bile sürebilir.

Avrupa’daki ürünleriniz için gümrükleme gerekliliklerini kontrol edin

Çinli tedarikçinize sipariş vermeyi düşünmeden önce, ürünlerin Avrupa’daki gereksinimlere uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Alibaba’da hemen hemen her şeyi satın alabilirsiniz (muhtemelen tanklar ve uzun menzilli füzeler bile – en azından plastikten yapılmış olanlar), ancak ürünleriniz Avrupa’daki Amazon lojistik merkezlerine ulaşmadan önce gümrükten geçirilmeleri gerekir. sertifikalar, beyanlar, test sonuçları.

Amazon öncesi deponuzu bulun

Çin’den Amazon FBA’ya yalnızca tek bir kutu göndermeyi planlıyor olsanız bile, gönderilerinizi Çin’den (veya İngiltere’den – İngiltere’den ABD’ye gönderim olarak) alabilecek Avrupa’daki bir lojistik ortağıyla çalışmaya başlamanız şiddetle tavsiye edilir. AB, Brexit bugünlerde temelde aynı şey olduğundan), gümrükleme konusunda size yardımcı olun, kalite kontrolünü yapın ve kutuyu Amazon yerine getirme merkezlerine iletin. Konteyner gönderiyorsanız – bu bir zorunluluktur. Amazon, binlerce kutulu yerden yüklemeli kapları kabul etmeyecek ve her neyse, Amazon ile depolama maliyetleriniz tavana çıkacaktı. Tedarikçinizin ürün etiketlemesini berbat ettiğini hayal edin – şimdi yeniden etiketleme için Asya’ya mı göndereceksiniz?

3PL iş ortağınız deniz konteynerlerinizi veya paletlerinizi alabilir, depoya koyabilir ve ihtiyaçlarınıza ve mevcut Amazon Lojistik limitlerine göre Amazon lojistik merkezlerinde envanter seviyenizi doldurabilir. Rekabetçi depolama oranları (ve uzun vadeli depolama ücretleri yok!), kargonuzun FBA’ya işlenmesinde hızlı geri dönüş ve Amazon FBA’ya sorunsuz gönderim sunmalıdırlar.

FLEX ile iletişime geçmeyi düşünün. Bir fiyat teklifi için Polonya ve Almanya’daki A sınıfı depolarda (ve yakında daha fazla lokasyonda) Amazon öncesi depolama sunan Logistics .

Ürünlerinizin Amazon Lojistik’e hazır olması gerekir

Amazon Amazon Lojistik gereksinimlerini karşılamak için ürünlerinizin büyük olasılıkla ek Amazon Lojistik hazırlığına ihtiyacı olacaktır. E-ticaret 3PL’niz ürünlerinizi deniz konteynırlarında, paletlerde veya kurye kutuları olarak alabilir ve bunları FBA için hazırlayabilir. Etiketleme (FNSKU’lar), çoklu torbalama, paketleme, takım oluşturma – 3PL’nizin tüm işleri yapmasına izin verin ve siz markanızı büyütmeye odaklanın!

Gönderilerinizin Amazon tarafından reddedilmesini önleyin

Tüm lojistik şirketleri eşit değildir. Operatörünüz Amazon gereksinimleri hakkında hiçbir şey bilmiyor mu? Paletleriniz, gelen gönderi kurallarına uymadığı için Amazon tarafından reddediliyor mu? Tedarikçiniz FBA’ya aşırı ağırlıklı veya büyük boyutlu kutular mı gönderdi? Ürünlerinizi Amazon FBA depolarına gönderirken, sizi güvence altına alacak bir ortakla çalışmanız gerekir. 

Amazon iadeleri, kaldırma siparişleri ve uzun süreli depolama ücreti

Mallarınızı Çin’den Avrupa’daki Amazon depolarına nasıl götüreceğinizi öğrendikten sonra, artık bu ürünleri nasıl çıkaracağınızı düşünmelisiniz… uzun vadeli depolama ücretlerinden kaçınmak, satılamayan envanterinizi kaldırmak veya birimleri yeni FNSKU ile yeniden etiketlemek için. etiketler. FLEX gibi e-ticaret 3PL’leri. Lojistik, Amazon iade ve kaldırma siparişlerinizi alabilir, test ve kontrol, yeniden etiketleme, yeniden kutulama sağlayabilir ve bunları FBA’ya geri gönderebilir veya basitçe paletleyip dünyanın herhangi bir yerindeki yerinize geri gönderebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.