Amazon Dropshipping için Başlangıç ​​Kılavuzu

04.04.2022
1.753
Amazon Dropshipping için Başlangıç ​​Kılavuzu

Amazon Dropshipping için Başlangıç ​​Kılavuzu

Amazon Dropshipping için Başlangıç ​​Kılavuzu Hepimiz sıkıcı iç mekanlara sahip ofislerde parlak, floresan aydınlatma altında sekiz saatlik vardiyalar olmadan yaşamanın yollarını hayal ettik. Esnek bir yaşam tarzı yaşamak için daha fazla özgürlük vaadi, dünyanın her yerinden insanları seçtikleri yöntem olarak Amazon dropshipping’i kullanarak satış yapmaya yöneltti.

Amazon’da satış yapmak, Marketplace’te aktif olan 2,5 milyondan fazla insan ve dakikada 40.000’den fazla ürün satılan , dünyanın en popüler yan gösterilerinden, hobilerinden veya bazı durumlarda tam teşekküllü yedi haneli iş modellerinden biridir.

Evet, dakikada.

Buna göre, Amazon stoksuz satış, Amazon’da en popüler satış stillerinden biridir. Envanter kontrolünü satıcının elinden alıyor ve bunun yerine ayrıntıları ele almak için üçüncü taraf lojistik şirketlerinin ve Amazon’un eline veriyor.

Deneyimsiz olanlar için bunlar bulanık sular olabilir. E-ticaret doğası gereği karmaşıktır, ancak ilk başladığınızda dikkatli, hesaplanmış adımlar attığınızda, dropshipping oyunun kurallarını değiştirebilir.

Dropshipping nedir?

Dropshipping, ürünleri işlemek zorunda kalmadan Amazon’da ürün satmanıza olanak tanır.

İşte adımların basit bir açıklaması:

 1. İlk olarak, Amazon’da bir mağaza oluşturuyorsunuz.
 2. Müşteri siparişlerinizi yerine getirmek için bir dropshipper ile sözleşme yaparsınız.
 3. Bir müşteri ürünlerinizden birini satın alır.
 4. Amazon mağazanız satın aldığınız ürünü dropshipper’ınıza gönderir.
 5. Son olarak, dropshipper’ınız siparişi hazırlar ve doğrudan müşterinize gönderir.

Bu yöntemle, sattığınız ürünlere dokunmazsınız ve siparişlerin yerine getirilmesi Amazon’un ve dropshipper’ınızın sorumluluğundadır.

İşte Amazon stoksuz satış maceranızı başlatmak için gerekenler.

Amazon’da Dropship Nasıl Yapılır?

Amazon’da dropshipping nispeten basittir. Ancak uyulması gereken birkaç kural ve düzenleme var.

Aşağıdaki standartlara bağlı kaldığınız sürece Amazon telaşlanmaz:

 1. Ürünleriniz için kayıtlı tüccar olduğunuzdan emin olun
 2. Ürün siparişlerinizle birlikte sağladığınız sevk irsaliyeleri veya diğer malzemeler sizi her zaman satıcı olarak tanımlamalıdır.
 3. Satış döngünüzü takiben iadeler, geri ödemeler ve diğer tüm müşteri anlaşmazlıklarının ele alınmasından sorumlu olun
 4. Satıcı sözleşmenizde belirtilen koşullara ve diğer geçerli Amazon politikalarına uyun

Her şeyi koşer tuttuğunuz sürece, Amazon’un alarm zilleri çalmaz. Bize güven; Yanlış nedenlerle onların dikkatini çekmek istemezsiniz. “Amazon hapishanesinden” çıkmak, kaçınmak istediğiniz zaman alıcı, işinize zarar veren ve maliyetli bir süreç olabilir.

Amazon’un beklentilerini ve e-ticaret blogger tavsiyelerini takip etmek, kendinizi sürüden ayırmanız için yeterli değil. Bazı iyi bilinen en iyi uygulamalar, Amazon işinizin kontrolünü elinize almanıza yardımcı olabilir.

Bunları kontrol edelim.

Amazon Drop Shipping En İyi Uygulamaları

Amazon’da stoksuz satış, diğer iş modelleriyle en iyi uygulamaları paylaşır. İlk ürününüzü listelemeden önce ürün araştırmasına zaman ayırmak ve derinlemesine bir rekabet analizi yapmak çok önemlidir. Burada vakit ayırmazsanız, sıkıntılı zamanlar sizi bekliyor.

Temel bilgilerin ötesinde, dikkate alınması gereken bazı en iyi uygulamalar şunlardır:

 1. Kayıp lideri olmaya çalışmayın. Erken dönemde daha fazla iş kazanmak için bir ürünü daha ucuz bir fiyat noktasında sunmak cazip görünebilir. Evet, çalışabilir. Bununla birlikte, markanız “ucuz” veya değer düşüklüğü olarak itibar kazanabilir ve bunu istemezsiniz. Üzerinde rekabet edebileceğiniz başka bir ürün unsuru bulun.
 2. Sunum her şeydir. Markanıza, ambalajınıza ve genel estetiğinize harcanan para, iyi harcanan paradır. Daha az rekabetçi bir niş bulsanız bile (ki yapmanız gerekir), yine de biraz rekabet olacaktır. Markanızın mesajını düşünmek için zaman ayırın. Hikayeni anlat. Bu değerli bir ayrılık noktası olabilir.
 3. Daha hafif ürünleri deneyin ve nakliye için ePacket kullanın. Denizaşırı tedarikçilerden gelen nakliye masrafları, kar marjlarınızı rayından çıkarabilir. Maliyet yüklerini azaltmak için, bir ePacket içinde gönderilebilen hafif ürünler satmayı düşünün .
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.