AliExpress’te Sorunsuz Satış Nasıl Yapılır – Kesin Bir Başlangıç ​​Kılavuzu

10.03.2022
1.707
AliExpress’te Sorunsuz Satış Nasıl Yapılır – Kesin Bir Başlangıç ​​Kılavuzu

AliExpress’te Sorunsuz Satış Nasıl Yapılır – Kesin Bir Başlangıç ​​Kılavuzu

AliExpress’te satış yapmaya nasıl başlanır?

AliExpress’te Sorunsuz Satış Nasıl Yapılır – Kesin Bir Başlangıç ​​Kılavuzu AliExpress’te nasıl satış yapılır (kayıt yapıldıktan sonra) için ilk ve en önemli şey, ürünlerinizi pazara sunmaktır. Ürününüzü listelemek için aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir

Ürün Listeleme Gereksinimleri

Ürün Görseli : Ürünün şüphesiz en inandırıcı yanı. Resimlerinizi keskin, ayrıntılı ve tercihen beyaz arka planda tutun. Dolayısıyla imajınız güvenilir ve temiz görünüyor.

Ürünü amaçlanan ortamında gösteren bir görsel kullanmak, ürünün tek görsel türünden daha inandırıcıdır. Ürünü bagaj kategorisi altında satıyorsanız en az 2 resim, ürün ayakkabı kategorisine giriyorsa en az 3 resim sağlayın .

 • İşletme kategoriniz marka bilinci oluşturmayı gerektiriyorsa, ticari marka adını tam doğrulukla doldurun. Ürün kategoriniz bir ticari marka gerektirmiyorsa hiçbirini seçmeyin.
 • AliExpress, ticari marka yeterlilik başvurunuzu denetler . 30 gün içinde iki kez hesap hatası olması, sonraki 90 gün içinde başka bir başvuruda bulunamayacağınız anlamına gelir.
 • Yeni marka eklemek isteyen mevcut bir satıcıysanız, eklemek istediğiniz markaya göre ürün listesini yükleyin ve gönderin.
 • Marka yeterlilik başvurusu için tekrar başvurduğunuzda ürün listesinin yeniden gönderilmesi gerekmektedir. Marka, ürün adı ve diğer faktörlerin aynı olduğundan emin olmak önemlidir.

Ürün Sayfası Nasıl Optimize Edilir ve Dönüşüm Oranı Nasıl Artırılır

Daha yüksek dönüşüm oranı, ürün sayfamızda uygulanan çeşitli tekniklerin toplu sonucudur Ürün Başlığı: AliExpress, başlıkları otomatik olarak bölgesel dile çevirir, ancak kullanıcı dostu değildir. Başlığınızı net (3 -5 kelime) tutmalı ve içine anahtar kelimeler koymalısınız. Bu nedenle, ürününüz alıcı sorgusunda daha üst sıralarda yer alır.

 • Karmaşık kelimeler içermeyen kısa cümleler , alıcının sözlüğe bakma zahmetinden kurtulur.
 • Alıcının hangi boyutun en iyi olduğunu bulmasına yardımcı olmak için metrik sistemle bir boyut tablosu ekleyin .
 • Filigranlı resimlerden kaçının .

AliExpress En Çok Satan Ürünler nelerdir?

En çok satan ürünleri bulma hilesi karmaşık bir süreç değildir. Her şeyden önce, diğer platformlara göre daha kolaydır.

AliExpress.com’da odak anahtar kelimenizi girin ve aşağıdaki seçenekleri seçin

 • Ücretsiz kargo
 • 4 yıldız ve üstü
 • Fiyat – ürününüzü satmayı planladığınız aralıkta tutun. Eğer öyleyseniz, acemi minimumda tutsa iyi olur ( çok yüksek değil )
 • Sıralama ölçütü – ürünleri satılan ürün sayısına göre sıralamak için sırayı seçin. Üstelik AliExpress satışını kolaylaştırır.

Mağazanız için AliExpress’in En Çok Satan Ürünlerinden Yararlanın

Bu ürünlerin önemli parametrelerini inceleyin ve ürün listeleme stratejinize uygulayın

Ürün Açıklaması – Ürününüzün her yönünü (boyut, renk, malzeme, boyut, ağırlık ve daha fazlası) ve ürününüzün faydasını kapsayan ayrıntılı bir açıklama yazın.

Müşteri İncelemeleri – Ürün sayfanızdaki tüm (olumlu) incelemeleri içe aktarmanız önerilir. Alıcılara ürününüzü satın alma konusunda daha fazla güven verir.

Ürün Derecelendirmesi – Bu, önceki alıcıların ürünü ne kadar beğendiğini öğrenmek için önemli bir parametredir. Bu nedenle, ürün için gelecekteki talebi tahmin etmek kolaylaşır.

Bu nedenle, rakiplerinizden sıyrılmak için mağazanızın teşhirini çekici ve üstün kaliteli ürünler haline getirebilirsiniz.

Yetkisiz Ürün Satırsam – Sonra Ne Olur?

Aliexpress, yetkisiz ürünlerin satışına asla izin vermez. Herhangi bir üçüncü taraf fikri mülkiyet hakkını ihlal ediyorsanız, artık AliExpress’te daha fazla satış yapma yetkiniz olmayacak.

Ceza, ürün kaldırma ve mağazanın kötü sıralaması şeklinde olabilir.

Ürün Adı İhlali

Ünvanınıza dünyaca ünlü markaları eklerseniz (yetkisiz, ki bu imkansızdır), bir ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ses ve Görüntüler

AliExpress’ten izin almadan ses ve görsel satmayı planlıyorsanız, satış yapamayabilirsiniz. AliExpress, telif hakkı içeriğini korumak için bu tür faaliyetleri ciddi şekilde izler.

Herhangi bir orijinal yazılım sistemi kurulumunun ve diğer yazılımların orijinal olmasına rağmen satılması da yetkisiz ürünler kapsamında değerlendirilir.

AliExpress’te Fiyatlandırma Politikası ve ödeme işleme?

 • İlgili ülkenin KDV’si her ürün fiyatını içermelidir.
 • Ödemeyi, yalnızca alıcı tarafından alınan ürünün onaylanması üzerine alırsınız. Ödemenin kredilendirilmesi 5 ila 7 iş günü sürer.
 • Ödeme önce AliPay hesabınıza yatırılır. Bunu banka hesabınıza aktarabilirsiniz ve her para çekme işlemi size 1 € (komisyon) tutarındadır. Verisign SSL, ödeme sürecini korur (Bu, web sitesinin kimliğinin doğrulandığı ve web tarayıcısı ile web sunucusu arasındaki veri aktarımının şifreli bir şekilde yapıldığı anlamına gelir).

Ürünler Alıcıya Nasıl Gönderilir?

Gönderim şablonunu kullanarak bir gönderim yöntemi, kurye şirketi ve maliyet oluşturabilirsiniz. Gönderim maliyetleri ve ücretsiz gönderim için farklı şablonların oluşturulması, gönderim sürecinizi kolaylaştırır.

AliExpress’in ePacket teslimat seçeneği , ürünün müşteriye 7-14 iş günü içinde ulaşmasını sağlar. Şu anda uluslararası gönderiler için en güvenilir ve en hızlı gönderi modudur ve takip detayları sunar.

İşte ePacket teslim yöntemini seçmek için birkaç gereksinim

Tüm paketin maksimum ağırlığı 2 kg’ın (4,4 lbs) altında olmalıdır . İsrail’e gönderim yapıyorsanız, sınır 3 kg’a (6,6 lbs) kadar çıkar.

Paketin boyutu (uzunluk, genişlik, yükseklik) 90 cm’nin altında olmalıdır . Sarılmış paketin en uzun kenarı için maksimum sınır 90 cm’dir ve çapın iki katı toplamı 104 cm’yi geçmemelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.