AliExpress Dropshipping: AliExpress’ten Dropshipping Nasıl Yapılır?

07.07.2022
1.180
AliExpress Dropshipping: AliExpress’ten Dropshipping Nasıl Yapılır?

AliExpress Dropshipping: AliExpress’ten Dropshipping Nasıl Yapılır?

AliExpress Dropshipping: AliExpress’ten Dropshipping Nasıl Yapılır? Aliexpress  ile stoksuz satış , envanter veya nakliye konusunda endişelenmeden bir e-ticaret işine başlamanın mükemmel bir yoludur. Web sitenizde satılık bir ürünü listelemek ve sipariş aldığınızda ürünü sizin adınıza göndermesi için tedarikçinize bir e-posta göndermek kadar basittir.

Bir stoksuz satış işine başlamak , sıfırdan bir e-ticaret işletmesi kurmak için harika bir yol olsa da, güvenilir bir tedarikçi bulmak için internette derinlere inmek zor olabilir.

AliExpress dropshipping’e izin veriyor mu?

Evet! AliExpress, envanter veya nakliye konusunda endişelenmenize gerek kalmadan e-ticaret mağazanızda satılacak ürünleri bulmanızı kolaylaştırır. Sadece birkaç tıklamayla AliExpress ürünlerini bulmak ve mağazanıza eklemek için DSers veya diğer stoksuz satış uygulamalarını kullanarak bugün ücretsiz olarak stoksuz satış yapmaya başlayabilirsiniz. 

İşte nasıl çalıştığı:

  1. AliExpress’ten satmak istediğiniz ürünleri mağazanıza eklersiniz.
  2. Bir işaretleme ile bir fiyat belirlersiniz.
  3. Bir sipariş aldığınızda, o ürün için toptan satış fiyatı üzerinden ödeme yaparsınız.
  4. AliExpress satıcısı siparişi doğrudan müşterinize gönderir.

AliExpress’te dropshipping yapmanın maliyeti nedir?

AliExpress üzerinden dropshipping yapmak %100 ücretsizdir. Doba ve Worldwide Brands gibi rakip pazar yerleri, tedarikçilerine erişmek için aylık ücret alır. Parasız bir stoksuz satış işine başlıyorsanız, AliExpress’te sıfır başlangıç ​​maliyetiyle satılacak ürünler bulmak kolaydır. 

AliExpress’te dropshipping’in faydaları nelerdir?

AliExpress kendisini çevrimiçi bir perakendeci olarak konumlandırabilirken, AliExpress’teki çoğu satıcı, müşterilerinin büyük bir kısmının satıcı olduğunu ve stoksuz satışla çok daha fazla ilgilendiğini anlıyor.

AliExpress ile dropshipping yapmak da oldukça kolaydır. Ön ödeme veya ücret yoktur, bu nedenle ürünleri büyük bir finansal taahhüt olmadan test edebilirsiniz. 

AliExpress’teki birçok satıcı, mağazanızda kullanabileceğiniz mevcut ürün fotoğraflarına sahiptir ve temel ürün açıklamaları da sağlanmaktadır. Bununla birlikte, ticari bir ürün satarken, konumlandırma yoluyla farklılaştırmanın önemini ve küçük ayrıntıları nasıl parlattığınızı unutmayın; genellikle daha iyi fotoğraflara ve ürün açıklamalarına yatırım yapmak için zaman ayırmaya değer .

Son olarak, stoksuz satış, siteden ürün satın almak ve siparişinizi aldıktan sonra müşterinizin adresini girmek kadar basittir.

Aşağıda, bir üründe ve satıcıda nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve başarı için kendinizi nasıl konumlandıracağınızı daha ayrıntılı olarak paylaşacağız. Ama doğrusu, yukarıda anlattığımdan daha karmaşık değil. AliExpress üzerinden stoksuz satış, her şeyi ayarladıktan sonra çevrimiçi satış yapmaya başlamanın harika bir yoludur.

Aynı ürünleri AliExpress’te satın alabilen biri neden mağazanızdan satın alsın?

Bir AliExpress stoksuz satış işiyle rekabet avantajınız, fiyatınız veya benzersiz özel ürünleriniz olmayacak. Rekabet avantajınız, müşterilerinize mevcut rekabetinizden daha hızlı ve daha iyi bir şekilde ulaşacak ve onlara hizmet edecek; diğer bir deyişle, kazanma şekliniz pazarlama, operasyonlar ve destek olacaktır.

İyi pazarlama tek başına rekabet avantajıdır. Pazarlama, müşterilerin ürününüzü bulmasına, değerlendirmesine ve satın almasına nasıl yardımcı olduğunuzdur; geliri artırmanın yanı sıra bir müşterinin mağazanızla ilgili deneyimini iyileştirmeyi amaçlar. Pazarlama aynı zamanda, faydalı ve eğlenceli içerik oluşturmak gibi bir marka oluşturmak için yaptığınız faaliyetlerin şemsiyesidir.

Son olarak, ama kesinlikle en az değil, müşteri desteğinizdir – özellikle mevcut rekabetiniz yetersiz hizmet veriyorsa veya sinir bozucu bir alışveriş deneyimi sağlıyorsa, önemli bir farklılaştırıcıdır. Müşteri sorularını hızla yanıtlayarak ve mağazanızdan alışveriş yaparken karşılaştıkları sorunları tam olarak çözmelerine yardımcı olmayı bir öncelik haline getirerek hizmet düzeyinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Ürünleri AliExpress’ten Amazon’a bırakabilir misiniz? 

Kısacası, evet. Amazon’da AliExpress stoksuz satış ürünlerini satmanızı önermemizin bir yolu şudur:

  1. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için Shopify gibi  bir e-ticaret platformu kullanın ve bunu DSers’a (AliExpress’ten envanter sağlayan) bağlayın.
  2. Ürünleri DSers’dan Shopify mağazanıza aktarın. 
  3. Amazon Satış Kanalını mağazanıza ekleyin  .
  4. Shopify yöneticinizden Amazon listeleri oluşturun ve yönetin . 
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.