7 Adımda Çevrimiçi Mağaza Nasıl Başlatılır (2021)

30.10.2021
1.443
7 Adımda Çevrimiçi Mağaza Nasıl Başlatılır (2021)

7 Adımda Çevrimiçi Mağaza Nasıl Başlatılır (2021)

Bir çevrimiçi mağaza açmak için ilham mı alıyorsunuz ? İyi zamanlama. COVID-19’un insanları evde tutması ve fiziksel işletmelerde alışveriş yapma seçeneğini sınırlaması nedeniyle bu yıl çevrimiçi alışveriş arttı .

Çevrimiçi ürün satarak para kazanma potansiyelini gösteren çok sayıda e-Ticaret istatistiği vardır; bu, işinizi başlatmak için ihtiyacınız olan tüm cesareti size verecektir.

İster çevrimiçi olarak hareket etmek isteyen yerleşik bir gerçek zamanlı işletme olun, ister sıfırdan bir çevrimiçi işletmeye başlamak isteyin, çevrimiçi mağazanızı herhangi bir işlem yapmadan nasıl kuracağınız konusunda ihtiyaç duyacağınız tüm araçları ve bilgileri size sağlayacağız. Önceki deneyim.

7 adımda bir çevrimiçi mağazaya nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Bir e-ticaret platformu seçin
 • Hedef kitlenizi belirleyin
 • Çevrimiçi olarak ne satacağınızı seçin
 • Dropshipper ile ortak olun
 • Bir ödeme sağlayıcı bağlayın
 • Mağazanıza bir ad verin ve bir Alan Adı alın
 • Satış için sitenizi tasarlayın

01. Bir e-ticaret platformu seçin

Web siteniz markanızın yüzü olacaktır. Üzerine kurulu olduğu platform ve sunduğu e-Ticaret özellikleri , işinizi ne kadar sorunsuz yürütebileceğinizin büyük bir parçası olacaktır.

Bir e-ticaret platformu seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler şunlardır:

 • Araçlar: Platform, işinizi başarıya dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sunuyor mu? Pazarlama kampanyaları oluşturmak, envanteri yönetmek, birden fazla kanalda satış yapmak ve ödeme almak için kullanabilir misiniz? Eğer Can satış vergisi otomatik , sizin ödeme deneyimini özelleştirmek veya eklenti çevrimiçi sohbet ? Temel olarak, platform işinizle birlikte büyüyebilir mi?
 • Özel işletmeler: CBD satmayı planlıyor musunuz , bir abonelik kutusu işi mi yaratmak istiyorsunuz yoksa farklı bir özel niş iş fikriniz mi var? Platform size ideal mağazanızı oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız yetenekleri sunuyor mu?
 • Fiyatlandırma: Platformun e-Ticaret ihtiyaçlarınızı karşılayan ve finansal açıdan mantıklı bir fiyatlandırma paketi var mı? İşletmeniz büyüdükçe daha profesyonel araçlardan yararlanmak için planınızı yükseltebilecek misiniz? Plana gerekli pazarlama yetenekleri ve iş yönetimi kaynakları dahil mi?
 • Tasarım yetenekleri: Platform, güzel görünen ama aynı zamanda yüksek düzeyde işlev gören bir mağaza oluşturmanıza izin veriyor mu? Başlangıç noktası olarak kullanmak için çok çeşitli sezgisel e-Ticaret web sitesi şablonları sunuyor mu? Vitrininizin tasarımını özelleştirmek ne kadar kolay?
 • Mobil görünüm: Web sitesi oluşturucunuz mobil için optimize ediyor mu? Alışveriş yapanlar, mağazanıza telefonlarından rahatça göz atabilecekler mi?

02. Hedef kitlenizi belirleyin

Bir çevrimiçi mağaza açarken göz önünde bulundurulması gereken ilk şeylerden biri, kime satış yapacağınızdır. Bu, satılacak ürünler, web sitesi tasarımı, pazarlama teknikleri ve nakliye ihtiyaçlarının belirlenmesi için önemlidir.

Halihazırda bir ürün fikriniz varsa, ürünün ideal müşterisinin kim olacağını belirlemek için bunu kullanın. Yine de sıfırdan bir çevrimiçi mağaza başlatıyorsanız, hedeflemek istediğiniz kitleyi düşünün. Kendinize sorun: Kaç yaşındalar? Onlar nerede yaşıyor? Ne çıkarları var?

03. İnternette ne satacağınızı seçin

Bir çevrimiçi mağaza açmanın çok önemli bir unsuru, neyin satılacağını seçmektir. Bunu yapmanın bir yolu, hedef kitlenize dayanmaktadır.

Henüz piyasada olmayan bu kitleye hangi ürünü veya hizmeti sunabilirsiniz? Hangi ağrı noktalarını çözebilirsin? Hangi hizmet zaten var ama daha iyi sunulabilir? Müşterilerinize yardımcı olabilecek veya onları heyecanlandırabilecek ne satabilirsiniz?

04. Dropshipper ile ortak olun

Bir çevrimiçi mağaza açmak ve hızlı bir şekilde satış yapmaya başlamak istiyorsanız, bir stoksuz satış işi oluşturmayı düşünün. Bir stoksuz satış işletmesi, kurulumu hızlı olmanın yanı sıra, peşin maliyetleri, envanter yönetimini ve sipariş karşılamayı en aza indirmenize izin vermek gibi bazı başka önemli avantajlar da içerir.

05. Bir ödeme sağlayıcı bağlayın

Bir çevrimiçi mağaza açmak söz konusu olduğunda, en önemli şey nasıl ödeme alacağınızdır. Bu, işletmenizin çevrimiçi ödemeleri sorunsuz ve güvenli bir şekilde kabul etmesini sağlamak için önemli bir adımdır .

06. Mağazanıza bir ad verin ve bir alan adı alın

Ne sattığınızı, kime sattığınızı ve nasıl sattığınızı öğrendikten sonra, işiniz için akılda kalıcı bir isim yaratmanın zamanı geldi.

Ürününüz, sektörünüz, değerleriniz veya markanızı benzersiz kılan şeylerle ilgili beyin fırtınası yapın. Marka adınızı bir araya getirmek için bu kelime bankasını kullanın. Daha fazla fikir edinmek için bir işletme adı oluşturucu da kullanabilirsiniz .

07. Sitenizi satış için tasarlayın

Şimdi gerçekten online vitrininizi tasarlamaya başlamanın ve tasarımın dönüşümler için optimize edildiğinden emin olmanın tam zamanı . E-Ticaret web sitenizin iyi görünmesi önemli olsa da, satın alma ve ödeme sürecinde müşterilere sorunsuz bir şekilde rehberlik etmesini de istersiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.