2022’de Az Parayla Bir Amazon FBA İşine Nasıl Başlanır?

27.06.2022
1.205
2022’de Az Parayla Bir Amazon FBA İşine Nasıl Başlanır?

2022’de Az Parayla Bir Amazon FBA İşine Nasıl Başlanır?

2022’de Az Parayla Bir Amazon FBA İşine Nasıl Başlanır? Bildiğiniz gibi Amazon FBA, tüm sektörlerden girişimciler için bir platformdur. Üstelik Amazon üzerinden milyoner olmuş 40 bin tüccar var ama bununla sınırlı değil. Sayı yavaş yavaş artıyor. Peki, bu pazar yeri neden bu kadar iş dostu bir ortam? Nedeni şurada yatıyor:

 • yıllar ve deneyim üzerinden kanıtlanmış lojistik;
 • potansiyel olarak ilgilenen çok sayıda müşteri;
 • sezgisel platform arayüzü.

Öyleyse işe başlayalım. Bu makale AMZ iş modelinin nasıl çalıştığını inceleyecek ve iş yolculuğunuzda size yardımcı olacak en iyi talimatları verecektir.

Amazon İşine Başlamak: Amazon Lojistik Nasıl Çalışır?

Amazon ile ilgilenenlerin neredeyse tamamı yerleşik sipariş dağıtım sisteminin farkındadır. Ancak, bu sürecin arkasında ne olduğunu hiç merak ettiniz mi?

İlk olarak, FBA (Fulfillment By Amazon) terimini ele alalım . Aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir şirkette yer alan birçok sürecin ortak adıdır:

 • Amazon’dan mal almak;
 • sevkıyat için bireysel ürünlerin hazırlanması;
 • müşterilere siparişleri teslim etmek.

Amazon için günlük sipariş sayısını düşündüğünüzde, tek bir lojistik merkezinin yeterli olmayacağı ortaya çıkıyor. Ticaret devinin Amerika Birleşik Devletleri’nde ve denizaşırı ülkelerde merkezleri var. Ayrıca FBA, iş akışına hem insan kaynaklarını hem de robotları dahil eder. Bu nedenle, yukarıdaki prosedürlerin tümü hatasız bir şekilde başarılı olur.

AMZ’ye alıcının bakış açısından bakıldığında, bu bir ürün bulmanın mükemmel bir yoludur. Birkaç tıklama ile katalogları görebilir ve şu veya bu özel etiketi karşılaştırabilirler .

Amazon’da bir iş hakkında fikri olan satıcılar açısından bu iyi bir başlangıç. Malları herhangi bir tesiste saklamazsınız. Ayrıca, siparişleri gönderme işinde değilsiniz. Peki o zaman ne yapmalıyım diye soruyorsunuz. Bir işe başlarken ve sonraki tüm aşamalarda, sorumlu bir kişi gelişmeyi durduramaz. Ancak, bir depo aramakla veya mal paketlemekle meşgulseniz, geliştirme için fazla zaman yoktur.

Amazon ile hangi iş fırsatlarına sahipsiniz?

Uzmanlara göre, bir Amazon işini nasıl kuracağınızı merak ediyorsanız, şimdi harekete geçmenin tam zamanı. FBA’dan yalnızca yukarıda açıklanan avantajları değil, aynı zamanda aşağıdaki avantajları da alacaksınız:

 • bir satıcı olarak size güvenilir bir şekilde fayda sağlayan platformun güvenilirliği;
 • milyonlarca alıcının ilgisini çekme fırsatı;
 • Katalog oluşturmayı hızlı ve kolay hale getiren sezgisel araçlar.

Bu nedenle, tüm FBA avantajları size paradan ve diğer kaynaklardan tasarruf sağlar.

Amazon FBA kullanmayanlar iş kurmak konusunda ne diyor? 

Alıcı bulmakta zorlanıyorlar. Bunun nedeni, tüketicilerin acemi satıcıların tekliflerini neredeyse hiç bilmemesidir. Bu nedenle bir marka tanınmak için sosyal medya ve pazarlamaya başvurmalıdır.

Satıcılar için neden daha kolay? Platforma giriş yaptığınızda, milyonlarca ilgili tüketiciye erişebilirsiniz. Elbette kimse size tüm ürün kategorilerinin moda olduğunu vaat etmiyor. Ancak platform ile reklam pazarlamasında sorun yaşamazsınız.

AMZ’nin sunduğu tek şey devasa trafik değil. Yılların verdiği mükemmel müşteri hizmeti , platformu diğerlerinden ayıran alıcıların güvenini kazanmıştır. Sonuçta, alıcılar dürüstlüklerinden emin oldukları için tüccarlara karşı şüpheci veya şüpheci değildirler.

Amazon’da Kendi İşinizi Nasıl Başlatırsınız? 

Peki evden başlamak için neye ihtiyacım var? Bir Amazon işine başlayanlar , pazara girme hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi istiyor. Platformda satış yapmak, alıcıları çekmek ve genel olarak başarılı bir şirket kurmakla ilgilidir.

 

İlk olarak, strateji satıcının yetenekleri ve hedefleri ile tutarlı olmalıdır. Aksi takdirde, politika öncelikleri ve bir hareket tarzı belirlediği için bir marka fazla ileri gitmeyecektir.

Bir strateji oluşturmayı kolaylaştırmak için şu soruyu yanıtlayın: Amacınız nedir – işinizi hızlı bir şekilde büyütmek veya mümkün olan en kısa sürede kar etmek mi?

Örneğin, küçük bir bütçeniz varsa, en büyük önceliğiniz büyük olasılıkla kâr elde etmektir. Çok fazla finansal kaynağa sahip girişimciler, belirli bir süre için kâr etmeden yapabilirler.

Amazon işletme sahiplerini kategorize etmek zordur. Çoğunlukla arada bir yerdedirler. Ancak, bütçenizin büyüklüğü ne olursa olsun hedef belirlemenin önemini unutmayın.

Az Parayla Amazon İşletmesi Nasıl Kurulur ?

Şimdi size fazla bir maliyeti olmayacak ama kazanç sağlayacak ürünleri belirleme adımlarına geçelim.

 • Öncelikle seçilen ürüne talep olduğundan emin olun.
 • Ardından, seçtiğiniz bir ürünü satmak için rekabeti kontrol edin.
 • Üçüncüsü, ancak daha az kritik olmayan, satın alma maliyetlerinin ve satış ücretlerinin bütçenize oranıdır . Tahmin edebileceğiniz gibi, birincisi ikinciyi geçmemelidir.
 • Şimdi ürünün satışlarının markanız için karlı olacağından emin olun.
 • Son olarak, rekabette öne çıkmanın her türlü yolunu bulun.

Bir Amazon İşletmesini Nasıl Yönetir ve Ucuz Bir Şekilde Teşvik Edersiniz?

Her satıcının bunu yapma, yani reklam araçlarını hesaplarına uygulama fırsatı vardır. Düşük bütçeli kampanyaları başarıyla yürütmek için gerekenler:

 • Rekabet içinde en iyi ürünü sunun.
 • Doğru anahtar kelimeleri kullanın.
 • Yüksek dönüşüm oranına sahip bir liste oluşturun .

Bu nedenle, geniş bir niş içinde olan bir ürünün seçimi büyük önem taşımaktadır. Ancak minimum rekabet olmalıdır.

Anahtar kelimeler için araştırmanızı yapmanız gereken yer burasıdır. Rakiplerinizin kullanmadıkları ve dönüşümleri yüksek olanları bulduğunuz sürece düşük maliyetli reklam kampanyaları yürütebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.